Więcej o trickboardzie

0
Więcej o trickboardzie

Możesz ćwiczyć także w domu!

Najpierw najważniejsze rady dla początkujących:

 1. Pamiętaj o szerokim rozstawieniu stóp na desce.
 2. Pamiętaj o ugięciu kolan.
 3. Przenoś ciężar ciała, tak by środek ciężkości znajdował się nad wałkiem.

Co to jest trickboard?

To nowatorskie narzędzie do treningu dla osób w każdym wieku. Pozwala na rozwój zdolności motorycznych, równowagi i koordynacji ciała gwarantując przy tym świetną zabawę, podnosi także czucie mięśni i poprawia refleks. Produkt ten świetnie uzupełnia profesjonalny trening w każdej dyscyplinie. Dobra koordynacja ruchowa to podstawa w sporcie, ale przyda się też w codziennym życiu. Już po kilku dniach treningu poczujesz wyraźną różnicę. Wyróżniamy pięć rodzajów desek :Otpimal, Classic, Rocker, Pro oraz Optimal Junior.
 
TrickBoard to sprzęt przeznaczony do ćwiczeń dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, który umożliwia rozwój zdolności motorycznych oraz podnosi czucie własnego ciała. Został on zaprojektowany przy współpracy z wysokiej klasy sportowcami. Dzięki ich doświadczeniom oraz poprzez wykorzystanie wiedzy specjalistów o układzie nerwowym człowieka, udało się stworzyć nowatorskie narzędzie, które pozwala rozwijać koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących.
 
 
 
 
 
 

TrickBoard stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w każdej dyscyplinie sportowej jak np.: snowboard, narty, windsurfing, kitesurfing, skimboard, paddleboarding (SUP) wakeboard, sztuki walki, tenis, lekkoatletyka, fitness i wiele innych.

Niezależnie od tego, czy trenujesz wyczynowo, czy też ćwiczysz dla własnej przyjemności TrickBoard zapewni Ci:
- skuteczny trening proprioceptywny (czyli rozwój zmysłu orientacji ułożenia kończyn, który jest niezbędny np. przy prawidłowym planowaniu odruchów)
- kompleksowy trening mięśni całego ciała
- możliwość treningu na małej powierzchni, np. w domu
- świetną zabawę
- nieograniczoną ilość ćwiczeń

Trening... Każdy z nas przed wyjazdem na snowboard, narty, windsurfing zastanawia się jak się przygotować do tego wyjazdu, by potem nie cierpieć na tak zwane "zakwasy". Odpowiedz jest banalna! Trickboard! Idealnie nadaje się do treningu w domowym zaciszu. Łączy on w sobie odrobinę każde sportu!

Pełna gama desek - od koloru do wyboru :)

Przykładowe ćwiczenia:

Proponowane ćwiczenia posiadają różne stopnie trudności. (Easy, Medium, Hard, Expert). Pamiętaj by zacząć od najłatwiejszych a wraz z wzrostem umiejętności i koordynacji dobieraj kolejne ćwiczenia.

Przysiady deską w ręku: Easy

 • Świetne ćwiczenie na początek.
 • Pomaga wyczuć swój punkt równowagi.
 

Przysiady z ciężarkami: Easy

 • Przysiady z ciężarkami w płaszczyźnie strzałkowej są bardzo dobrym ćwiczeniem.
 • Wzmacniają wszystkie dolne partie mięśniowe.
 • Dzięki dodatkowemu obciążeniu, można zauważyć przyrost masy mięśniowej.
 

Przysiady z ciężarkami : Medium

 • Przysiady z ciężarkami w płaszczyźnie czołowej są bardzo dobrym ćwiczeniem.
 • Wzmacniają wszystki dolne partie mięśniowe.
 • Dzięki dodatkowemu obciążeniu, można zauważyć przyrost masy mięśniowej.
 

Przysiady ze sztangą: Hard

 • Bardzo dobre ćwiczenie wzmacniające całe nogi.
 • Polega na wykonywaniu przysiadu ze sztangą.
 • Dzięki temu ćwiczeniu pracujesz nad wytrzymałością mięśni nóg i tułowia, a także pracujesz nad swoją równowagą.
 • Jeśli masz problemy z tym ćwiczeniem zacznij od wykonania przysiadów bez sztangi.
 

 

Ciekawostka: Trickboar'y z powodzeiniem wykorzystywane są w cenu leczenia wad postawy. Oto niektóre zastosowania:

 • Plecy okrągłe:

Poprzez stymulację napięcia mięśni posturalnych pleców oraz wymuszenie prawidłowej równowagi w pracy między zginaczami, a prostownikami może się przyczynić do poprawy postawy spoczynkowej. Ponadto ćwiczenia na TrickBoardzie zwiększają pracę mięśni oddechowych i w konsekwencji ruchomość klatki piersiowej.

 • Plecy wklęsłe:

Wzmacnia mięśnie brzucha, zarówno powierzchowne, jak i głębokie. Ćwiczenia w pozycji wysokiej wzmacniają siłę oraz wytrzymałość mięśni pośladkowych i grupy kulszowo-goleniowej- zmniejszając przodopochylenie miednicy. W pozycjach niskich następuje elongacja mięśnia biodrowo-lędzwiowego. Rozciągnięcie przykurzonych mięśni prostowników grzbietu w odcinku lędźwiowym następuje w drodze odruchowej, przy odzyskaniu prawidłowej pracy mięśni brzucha, oraz poprzez pozycje wyjściowe ćwiczeń.

 • Plecy wklęsło-okrągłe:

Znaczenie ma uniwersalność dostępnych ćwiczeń z TrickBoardem. Ponadto niestabilne środowisko pracy, wymusza ponadprzeciętną stymulację zmysłu propiorecepcji i układ nerwowy uczy się nowej postawy dużo szybciej, niż przy ćwiczeniach na statycznym podłożu.

 • Skoliozy:

Poprzez pozycje boczne, i praktycznie nie ograniczoną możliwość zmiany płaszczyzny pracy, można skupić się na wybiórczym wzmacnianiu, lub elongacji opracowywanych mięśni.

 • Wady klatki piersiowej:

(klatka piersiowa kurza i lejkowata)- odzyskanie równowagi mięśniowej pozwala ograniczyć ryzyko powstania dodatkowych wad postawy. Mimowolna praca oddechowa w różnych płaszczyznach usprawnia wydolność układu oddechowego oraz pozwala odzyskać prawidłową pracę mięśni oddechowych- zarówno przepony, jak i mięśni dodatkowych.

 • Kolana koślawe:

Ćwiczenia dynamiczne i formy zabawowe na TrickBoardzie wzmacniają mięśnie przywodziciele stawu biodrowego przeciwdziałając koślawieniu kolan.

 • Kolana szpotawe:

Poprzez odpowiednie pozycje wyjściowe można wzmacniać odwodziciele bioder, z wykorzystaniem różnego ramienia siły i tym samym pracując zarówno nad siłą, jak i wytrzymałością mięśni.

 • Wady stóp:

Ćwiczenia na TrickBoardzie wymuszają utrzymywanie równowagi w pracy mięśniowej, zarówno w dużych grupach mięśniowych, jak i w mięśniach krótkich i głębokich. Praca na TrickBoardzie jest na tyle ciekawa i dynamiczna, że nie powoduje przeciążenia konkretnej grupy mięśniowej, a sumarycznie jest ona bardziej aktywna, niż gdyby ćwiczyć ja metodą serii treningowych. Ponadto odzyskanie równowagi w jednym segmencie automatycznie wpływa na korekcje sąsiadujących, a ćwiczenia nie muszą być izolowane od reszty ciała.

Inne ćwiczenia na desce z wałkiem:
Stanie na desce – klasycznym, podstawowym ćwiczeniem jest stanięcie w poprzek deski tak, aby utrzymać równowagę. Nogi powinny być wówczas rozstawione szeroko, a kolana ugięte.
Pompki – z wykorzystaniem trickboardu można wykonywać również pompki. Należy wówczas umieścić ręce na końcach deski i po prostu trenować! Dzięki temu zmuszamy mięśnie rąk, przedramion oraz pleców do większego wysiłku w celu utrzymania odpowiedniej równowagi.
Przysiady – innym ćwiczeniem jest z kolei stanięcie na trickboardzie, złapanie równowagi i wykonanie przysiadów z rękami rozłożonymi po bokach. Większy stopień trudności stanowi natomiast stawianie nóg coraz bliżej środka deski, a na końcu złączenie ich oraz wykonanie przysiadu.
Podskoki – kolejne ćwiczenie polega na niewielkich podskokach na desce, a następnie na próbie stanięcia na niej. Nie jest to zbyt łatwe zadanie, ale znacznie ułatwia koordynację!
Balansowanie – jeśli umiesz już całkiem nieźle balansować na desce, stojąc w jej poprzek, warto spróbować balansowania wzdłuż deski, aby zaangażować do pracy mięśnie łydek. Można również klęknąć na desce, a także oprzeć ręce na jednym końcu deski oraz stopy na drugim końcu.
Przejście po desce – to już dość trudne ćwiczenie, przeznaczone raczej dla osób, które opanowały już podstawowe ćwiczenia na trickboardzie. Polega ono na szuraniu stopą po desce w taki sposób, aby przesuwać po mału wałek i “przechodzeniu” po desce.
Ćwiczenia z wałkiem – można również odstawić deskę i spróbować wykonać parę ćwiczeń na równowagę z samą deską. Należy wówczas stanąć na wałku na części śródstopia, a następnie zacząć powoli “maszerować” na nim, aby mógł się toczyć. Inną alternatywą jest stanięcie na wałku na jednej nodze i spróbowanie utrzymania stabilności.
Stanie na rękach – jeśli potrafisz stanąć na rękach na stabilnym podłożu, możesz też spróbować w miarę możliwości stanąć na desce. Pamiętaj jednak, aby robić to ostrożnie!
Ćwiczenia z piłką – umiesz już utrzymać równowagę, stojąc dwoma nogami na obu końcach deski? Ciekawe, jak sobie poradzisz, stojąc na niej i jednocześnie rzucając piłkę do drugiej osoby albo żonglując kilkoma piłkami!

Pełna gama desek - bezpłatna wysyłka :)

Komentarze do wpisu (0)

Promocje
Deska SUP Family Pack 11.6 Blue Indiana
Deska SUP Family Pack 11.6 Blue Indiana

2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 900,00 zł
szt.
Deska SUP Touring 11.6 Lt Indiana LITE
Deska SUP Touring 11.6 Lt Indiana LITE

3 409,00 zł

Najniższa cena: 3 499,00 zł
szt.
Deska SUP Touring 11.6 Lt Indiana LITE Limited Edition Design
Deska SUP Touring 11.6 Lt Indiana LITE Limited Edition Design

3 479,00 zł

Najniższa cena: 3 899,00 zł
szt.
Deska SUP Touring 12.6 Indiana
Deska SUP Touring 12.6 Indiana

3 145,00 zł

Najniższa cena: 3 700,00 zł
szt.
Deska SUP Touring 14.0 Indiana
Deska SUP Touring 14.0 Indiana

3 599,00 zł

Najniższa cena: 4 300,00 zł
szt.
Deska SUP Wingboard 4w1 DSC 10.4 Starboard 2022
Deska SUP Wingboard 4w1 DSC 10.4 Starboard 2022

4 200,00 zł

Najniższa cena: 5 490,00 zł
szt.
Skrzydło Wing LOFTSAILS Wingnut Orange do foila
Skrzydło Wing LOFTSAILS Wingnut Orange do foila

1 579,00 zł

Najniższa cena: 1 579,00 zł
szt.
Wiosło 3-częściowe Fiber/carbon z torbą Indiana
Wiosło 3-częściowe Fiber/carbon z torbą Indiana

519,00 zł

Najniższa cena: 660,00 zł
szt.
Wiosło Starboard Enduro Balsa 2HYB S35 L
Wiosło Starboard Enduro Balsa 2HYB S35 L

959,00 zł

Najniższa cena: 1 259,00 zł
szt.
Bestsellery
Katamaran Happy Cat HURRICANE
Katamaran Happy Cat HURRICANE

48 990,00 zł

szt.
Katamaran 460 Esprit Minicat
Katamaran 460 Esprit Minicat

33 950,00 zł

szt.
Katamaran 420 Evoque Minicat
Katamaran 420 Evoque Minicat

30 600,00 zł

szt.
Bateria Power 48-5000 Torqeedo
Bateria Power 48-5000 Torqeedo

29 000,00 zł

szt.
Katamaran 420 Emotion Minicat
Katamaran 420 Emotion Minicat

29 560,00 zł

szt.
Deska Windsup STX WS280 Freeride 2024 ws 280
Deska Windsup STX WS280 Freeride 2024 ws 280

3 549,00 zł

szt.
Deska SUP Coasto Nautilus 11.8 2024
Deska SUP Coasto Nautilus 11.8 2024

2 649,00 zł

szt.
 


Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl