Producenci
Darmowa dostawa
przy zakupach za minimum 500zł :)
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 500,00 zł.
 

Foil

Hydrofoil, powszechnie nazywany po prostu „Foil”, to rodzaj technologii stateczników stosowanej w różnych sportach wodnych, w tym w surfingu, kiteboardingu, windsurfingu i paddleboardingu (SUP). Ponadto  hydroskrzydła są już na stałe stosowane we współczesnym żeglarstwie regatowym - jachty klasy IMOCA, lub  ultra szybkie katamarany F50 w serii SailGP. W naszym dziale skupiamy się głównie na wykorzystaniu Foila do sportów deskowych.

Foil 1450 Rocket zestaw Aztron Foil 1450 Rocket zestaw Aztron
Producent: Aztron
Cena:

2 259,99 zł

szt.
zobacz więcej
Foil 1650 Rocket zestaw Aztron Foil 1650 Rocket zestaw Aztron
Producent: Aztron
Cena:

2 689,99 zł

szt.
zobacz więcej
Foil 1800 Rocket zestaw Aztron Foil 1800 Rocket zestaw Aztron
Producent: Aztron
Cena:

2 919,99 zł

szt.
zobacz więcej
Foil 2000 Rocket zestaw Aztron Foil 2000 Rocket zestaw Aztron
Producent: Aztron
Cena:

3 129,99 zł

szt.
zobacz więcej
Foil 1100 komplet Indiana Foil 1100 komplet Indiana
Producent: Indiana SUP
Cena:

8 499,00 zł

szt.
zobacz więcej

Projekt i konstrukcja Foil:

Folia zazwyczaj składa się z przypominającej skrzydło struktury zwanej „ostrzem” lub „skrzydłem przednim”, która ma za zadanie unosić deskę z wody wraz ze wzrostem prędkości. Występują ona w różnych rozmiarach - rozpiętości i powierzchni.
Front wing jest przymocowany do deski za pomocą kadłuba (z ang. fuselage) ten z kolei łączy się z deską przy pomocy „masztu”, pionowej kolumny, której długość różni się w zależności od przeznaczenia i preferencji jeźdźca. Na końcu kadłuba znajduje się tylne, mniejsze skrzydło, niezbędne do uzyskania ciągu aerodynamicznego. Dokładnie tak jak ma to miejsce w samolotach.
Cały zespół wykonany jest z lekkich, mocnych materiałów, takich jak włókno węglowe lub aluminium, aby wytrzymać siły, jakie napotyka podczas użytkowania.


Funkcjonalność Foil:

Gdy deska nabiera prędkości, woda przepływa przez skrzydła przednie i tylne, tworząc siłę nośną w górę, która unosi deskę nad powierzchnię wody, zmniejszając opór i umożliwiając osiągnięcie wyższych prędkości.
Foil można regulować lub przycinać, aby kontrolować wysokość jazdy i kąt natarcia w celu uzyskania optymalnej wydajności.
Surferzy sterują, przesuwając ciężar i zmieniając kąt deski i folii w wodzie.


Zastosowanie Foil:

Hydroskrzydła foil są wykorzystywane w wyścigach ze względu na ich wydajność i prędkość, ale stały się również popularne w zastosowaniach rekreacyjnych, ponieważ pozwalają na płynną jazdę i możliwość szybowania nad powierzchnią wody - lewitacji - co może przypominać latanie.
Podczas surfingu foil można wykorzystać do pokonywania mniejszych fal lub fal, po których nie można surfować na tradycyjnej desce surfingowej.


Doświadczenie raidera Foil:

Korzystanie z Foila wymaga innych umiejętności w porównaniu do tradycyjnego windsurfingu, surfingu lub paddleboardingu. Równowaga i kontrola są tu najważniejsze, gdyż dynamika jazdy, lewitacji nad wodą znacznie różni się od jazdy po wodzie w ślizgu.
Foil surfing pozwala uzyskać dostęp do fal i fal, które mogą być zbyt małe lub słabe dla konwencjonalnych desek surfingowych, co czyni go wszechstronnym dodatkiem do kolekcji entuzjastów sportów wodnych.
To urządzenie rewolucjonizuje sporty wodne, zapewniając nowy sposób interakcji z wodą, oferując wrażenie lotu i możliwość wykorzystania różnych rodzajów warunków wodnych w celu uzyskania wyjątkowych wrażeń z jazdy.

Bezpieczeństwo użytkownika Foil:

Z racji uzyskiwanych prędkości, oraz lewitacji która może zakończyć się w sposób nagły wpadnięciem do wody, ważne jest dodatkowe zabezpieczenie użytkownika. Kamizelka asekuracyjna impactowa oraz kask ochronny do sportów wodnych to niezbędne wyposażenie. W czasie upadku można uderzyć się o twarde elementy Foila lub deski i doznać urazów ciała. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że foiling należy do sportów ekstremalnych.


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl