Deski sup, foil szwajcarskiej marki Indiana SUP

0
Deski sup, foil szwajcarskiej marki Indiana SUP

Deski sup, foil szwajcarskiej marki Indiana SUP

Historia marki Indiana zaczęła się w 1989 roku w Szwajcarii na Jeziorem Zuryskim, gdzie Christof Peller rozpoczął budowę swoich pierwszych deskorolek. Tak to właśnie od skateboardingu wszystko się zaczęło a Indiana tworzyła swoje najwyższej jakości deskorolki, by w latach 2004 i 2005 jej czołowy rider Maurus Strobel zdobył dwa razy pod rząd tytuł mistrza świata w slalomie na deskorolce.

Od tamtej pory Indiana SUP postanowiła skupić się na produkcji najlepszych desk sup, foil i innych sprzętów wodnych.

Do tej pory marka zyskała sobie reputacje tworzenia doskonałych desek sup, foil i innego sprzętu do surfingu, który jest ceniony przez światowej klasy riderów. Deski sup, foil szwajcarskiej marki Indiana SUP to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów i starannie dopracowane pod każdym względem. Sprzęt ten posiada doskonałe cechy aerodynamiczne oraz stabilność na falach, dzięki czemu można go bezpiecznie użytkować w każdych warunkach.

Pierwsze deski do wiosłowania na stojąco pojawiły się na wodach jeziora pod Zurychem już w 2010 roku a Christof i Maurus założyli Indiana SUP.

Natomiast pierwsze pompowane deski paddleboard wprowadzono na rynek w 2014 roku.

Od początku swojego istnienia marka Indiana SUP stawia na najwyższą jakość swoich produktów, innowacyjność oraz elegancki design.

Ponadto od roku 2020 pod roboczym tytułem SUP 2.0 dokonano prawdziwą rewolucję w pompowanych deskach sup z pod znaku pióra - które stanowi logo marki Indiana.

Dlaczego wprowadziliśmy do naszej oferty deski do pływania z wiosłem od Indiana SUP?

Ponieważ jako osoby które same pływają mamy do czynienia z ogromną ilością modeli i producentów pompowanych  desek sup.

Większość stanowią deski nie wyróżniające się specjalnie na tle innych. Czasem jest to fajniejszy design a innym razem lepsze akcesoria lub jakość wykonania. W przypadku marki Indiana SUP już sam kontakt z opakowaniem w jakim otrzymujemy deskę mówi nam "Oho, tutaj mamy coś innego, coś extra!" Każdy następny krok unboxingu tylko potwierdza to pierwsze, jakże istotne wrażenie. Radość pojawia się na twarzy biorąc do ręki każdy z elementów zestawu jakie przygotowała Indiana - wow! To jest coś innego, widać, że przemyślane, że dopieszczone w każdym detalu.

Wydawałoby się, że w pompowanych deskach sup wiele już nie może nas zaskoczyć - fajnie, że są marki jak Indiana, które jednak potrafią to robić.

Technologia wykonania desek sup Indiana

Deski do pływania z wiosłem otrzymały najlepsze dostępne na rynku materiały dropstitch jak również najbardziej zaawansowane technologie produkcji - tkane - wstępnie laminowane dwuwarstwowe PVC - znana pod nazwą Fusion Machine Woven.

Dziane wstępnie laminowane dwuwarstwowe PVC - Fusion oraz jedno i dwuwarstwowe tkane - Machine Woven.

Stateczniki i skrzynki statecznikowe.

Dzięki dwuczęściowemu - dzielonemu finboxowi można znacznie łatwiej zwinąć deskę do minimalnego kształtu.

Statecznik Hyperflow  - wykonane z wytrzymałego poliamidu z technologią przeciw wodorostom, duża powierzchnia zapewnia optymalną stabilność kursową i kierunkową. W ofercie są również stateczniki Hyperflow wykonane z nylonu w różnych kolorach w zależności od modeli deski sup do jakiej są dedykowane.

Smart finbolt - szybki zapięcie typu USbox gdzie śrubką z płytką na mimośrodzie są zamontowane w stateczniku i nie ma możliwości ich zgubienia. Po prostu włóż statecznik w szynę tak jak robi się to w USbox a następnie przekręć śrubę o 180stopni i dokręć pierścień - gotowe.

Podstawa z włókna szklanego.

Wzmocnienia z włókna szklanego pod stopami zapewniają twardą i bezpośrednią podstawę oraz dają prawdziwe poczucie pływania na sztywnej desce sup a nie pompowanej. W pewien sposób wymuszają na użytkowniku stawanie w określonym - optymalnym do pływania na stojąco miejscu.

Prosty kształt dziobu.

Wszystkie nadmuchiwane deski sup typu Touring i Race mają prosty kształt bez rockera dziobowego (zagięcia dziobu do góry) dla lepszej prędkości i stabilności kierunkowej. Paddleboardy od Indiany są naprawdę szybkie!

Wyjątkiem jest specjalna wersja modelu 12'6" Indiana SUP touring Ocean z rockerem. Dziób deski wywinięty delikatnie do góry sprzyja wioślarzom pragnącym pływać na desce z wiosłem na otwartych akwenach gdzie występuje fala, oraz przy mocniejszym wietrze. Przód deski nie nurkuje w wodzie a ślizga się razem z falom. 

Szybka krawędź rufowa.

Doklejana silikonowa krawędź od spodu deski na rufie powoduje lepszy odpływ wody spod deski, mniejsze zawirowania co przekłada się na większą prędkość. Ponadto deski sup Indiana mają odpowiednio zaprojektowaną krawędź wzdłużną paddleboarda, co również poprawia przepływ wody.

Pasek na ramię.

Odpinany pasek na ramię umożliwia wygodny transport deski nad wodę. Łatwo i przyjemnie bez zbędnego wysiłku.

 

 

Produkty marki Indiana SUP zdobywają najwyższe noty we wszystkich testach przeprowadzanych przez specjalistyczne portale i magazyny paddleboardingu.

Tworzenia bardzo dobrych produktów, świetnie zaprojektowanych przy udziale specjalistów o dużej trwałości i ładnym wyglądzie - to cele które od samego początku stawiali sobie założyciele tej szwajcarskiej marki sprzętu do sportów wodnych.

Kolekcje modelowe pompowanych desek sup Indiana:

  • touring & race sup
  • allround sup
  • wind & wing sup
  • rodzinne zestawy Indiana
  • linia "Pióro" - Feather
  • rzeczne deski sup
  • pompowane deski foil

Praktycznie każda z tych linii występuje również w wersji desek sztywnych wykonanych z carbonu.

Ponadto w ofercie marki Indiana SUP można znaleźć szereg akcesoriów takich jak wiosła, smycze, skrzydła wing, stateczniki, pompki.

Bardzo dużo miejsca poświęcono szybko rozwijającej się dyscyplinie sportów deskowych jaką jest wingfoil oraz wszelkie odmiany typu supfoil, windfoil, czy kitefoil.

Indiana posiada szeroką ofertę zarówno foili, części do nich, jak również desek sztywnych oraz pompowanych.

Szczególnie na uwagę zasługuje model All-in-one - jest to sztywna deska z przeznaczeniem do kilku dyscyplin - WingSup, WingFoil, WindFoil.

Poza skrzydłem możemy w  niej wykorzystać również normalny pędnik windsurfingowy oraz miecz centralny. Dwie wersje - o wyporności 166L i 135L Wszystko w jednym! Szerzej temat twardych desek omówimy w oddzielnym artykule, tutaj skupiamy się głównie na pompowanej desce sup.

 

Nie zapomniano również o fanach pompowanych desek WindSUP - Indiana-Paddlesurf proponuje ciekawy model 10'6 Wing & Wind który dedykowany jest dla osób początkujących w windsurfingu oraz WindSUPie. Deska posiada dwa boczne stateczniki które ułatwiają żeglugę na wiatr. Paleta mocowana jest do szyny Lio-Tec na podstawie płyty z włókna szklanego a nie jak to ma miejsce w większości windsupów wkręcana do gniazda zatopionego w rdzeniu deski, co jest niezwykle awaryjnym rozwiązaniem.

To co zwraca uwagę to dobrze przygotowane zestawy desek do pływania na stojąco. Mamy wersje podstawową bez wiosła, gdzie każdy z wioślarzy może dobrać samodzielnie najlepiej mu odpowiadające wiosło. Następnie pakiet podstawowy z niezłym wiosłem z lekkich materiałów - włókna szklanego i włókna węglowego oraz pakiet premium z doskonałym wiosłem z carbonu dla surferów którzy dobrze znają swoje oczekiwania co do produktu.

Prezentacja deski wind & wing sup w Activegames

Dziewczyna montuje statecznik w desce windsup

Stateczniki w desce Wind & Wing sup  - środkowy tylny fin wykonany wykonany z poliamidu - wzmocniony, widoczny również opatentowany montaż finbolt - koniec z gubieniem śrubek do stateczników :)

Tutaj musimy wspomnieć o jedynym minusie jaki zauważyliśmy - wzmocnione stateczniki o strukturze plastra miodu nie zawsze idealnie pasują do skrzynki, czasem trzeba poświęcić minutę i nieco przeszlifować grzbiet finu. Ta przypadłość występuje też w innych markach premium stosujących tego typu specjalne stateczniki. Podobny problem zauważyliśmy też chociażby w Gladiatorze Elite. Nie jest to jednak poważna dolegliwość i można jej zaradzić bardzo szybko. Boczne finy do wykorzystania w pływania z pędnikiem lub skrzydłem mają montaż znany z twardych desek - Air7 - Click-fin.

Stateczniki fin leżące na desce sup

Jakość desek Indiana SUP to najwyższa liga premium paddleboard marek obecnych na rynku. Wystarczy spojrzeć na wykończenie krawędzi deski oraz frezowanie pianki EVA pod kątem 45 stopni, do tego materiał dropstitch używany do produkcji i obrabiany termicznie w technologii Machine Woven.

Krawędź deski sup Indiana

Wiosło do deski SUP od Indiana - sztywność i lekkość zapewnia włókno carbonowe - a lakierowanie na biały kolor dodaje podkreśla design marki z pod znaku pióra. 

Wiosło Indiana leży na desce sup

Dzielona baza - skrzynka statecznikowa pozwala na dokładne zwinięcie deski i uzyskanie minimalnego rozmiaru do transportu.

Widoczna silikonowa krawędź dolna deski sup poprawia hydrodynamikę.

Baza statecznika w desce sup Indiana

Wspomnieliśmy, że Indiana SUP bardzo dużo miejsca poświęca wingfoil'owi który zaczyna robić się coraz bardziej popularny, chociaż jak sami doskonale wiemy jest niezwykle trudny do nauczenia się i wymaga sporo poświęconego czasu i wysiłku by zaliczyć pierwsze lewitacje.

W ofercie szwajcarskiej marki mamy wszystkie akcesoria niezbędne do skompletowania swojego zestawu foil, ale też gotowe zestawy dla początkujących.

Uzupełnieniem oferty desek pompowanych i twardych są skrzydła, które Indiana oferuje we współpracy ze znaną marką  Ozone.

Modele Wasp V1 / V2 / V3 o powierzchniach skrzydła od 3 - 6m2.

Napompowany wing do deski wingsup

Deska supfoil leży na plaży

Napompowana deska sup foil

Deska sup oraz foil w pokrowcu

Dziewczyna trzyma deskę supfoil

Naszej załodze bardzo przypadła do gustu linia desek nazwanych Feather - czyli Pióro - co łączy się z logotypem marki Indiana.

To co nas urzekło w tym modelu to rezygnacja z tradycyjnego plecaka transportowego na rzecz olbrzymiego worka wodoodpornego w który zapakowana jest fabrycznie deska sup Indiana Feather. Można by pomyśleć - oszczędność - nic bardziej mylnego.

Idea jaka przyświecała powstaniu tej wyjątkowej linii desek sup to waga - piórkowa. Same deska wykonana w technologii Fusion Machine Woven jednowarstwowej waży - uwaga - 7,5kg przy rozmiarze 12'6" Jest to zdecydowanie ultralekka deska do pływania z wiosłem.

Wracając do worka na deskę sup, rozwiązanie jest genialne! Wyciągamy sprzęt, pompujemy, następnie wszystkie rzeczy wrzucamy do worka wodoodpornego i zabieramy na deskę. Wszystko w jednym miejscu i co najważniejsze - suche.

Worek do deski sup na plaży

Zawartość worka z deską sup Indiana

Deska z wiosłem Indiana Touring to flagowy model w ofercie Indiana-Paddlesurf występujący w rozmiarach 11'6"; 12'6"; 14'0", oraz 16'0"

W zależności od zastosowań i preferencji możemy idealnie dobrać sup do pływania dla każdego.

Dwuwarstwowy materiał PVC pre-laminowany  tkany i zgrzewany - Fusion Machine Woven zapewnia maksimum właściwości nautycznych deski sup - duża sztywność, idealne odprowadzanie wody zapewniają świetne osiągi - zwłaszcza na wodach płaskich - jeziora, zalewy, lub zatokowych w dobrej pogodzie i długiej fali.

Pływanie na desce z wiosłem Indiana

Szybkie płynięcie na sup Indiana

Dziewczyna na plaży z deską sup Indiana

Deski sup Indiana na plaży

Dwie deski sup Indiana leżące na plaży

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą pompowanych desek sup oraz twardych desek marki Indiana SUP jak i akcesoriów w naszym sklepie internetowym. Kolekcja będzie cały czas uzupełniana o nowe produkty.

Warto odwiedzić również nasz showroom w Radzionkowie na Śląsku i zobaczyć na żywo te niesamowite produkty.

Komentarze do wpisu (0)

Promocje
Deska SUP COMBO Marlin 12 WattSup 2023r.
Deska SUP COMBO Marlin 12 WattSup 2023r.

2 199,00 zł

Najniższa cena: 2 500,00 zł
szt.
Deska SUP Coral Night Fade Aqua Marina
Deska SUP Coral Night Fade Aqua Marina

2 198,00 zł

Najniższa cena: 2 198,00 zł
szt.
Deska SUP Coral Raspberry Aqua Marina
Deska SUP Coral Raspberry Aqua Marina

2 198,00 zł

Najniższa cena: 2 299,00 zł
szt.
Deska SUP F2 Peak Windsurf 11.8
Deska SUP F2 Peak Windsurf 11.8

1 989,00 zł

Najniższa cena: 2 198,00 zł
szt.
Deska SUP Fusion Aqua Marina
Deska SUP Fusion Aqua Marina

1 749,00 zł

Najniższa cena: 1 899,00 zł
szt.
Deska SUP Magma Aqua Marina
Deska SUP Magma Aqua Marina

2 149,00 zł

Najniższa cena: 2 349,00 zł
szt.
Deska SUP Monster Aqua Marina 2024
Deska SUP Monster Aqua Marina 2024

1 998,00 zł

Najniższa cena: 2 099,00 zł
szt.
Deska SUP SPINERA DLT 12 SUPVENTURE 2024
Deska SUP SPINERA DLT 12 SUPVENTURE 2024

1 989,00 zł

Najniższa cena: 1 989,00 zł
szt.
Deska SUP SPINERA LIGHT 11.8 ULT
Deska SUP SPINERA LIGHT 11.8 ULT

1 869,00 zł

Najniższa cena: 1 889,00 zł
szt.
Deska SUP SPINERA SUNRISE 12.0 2024
Deska SUP SPINERA SUNRISE 12.0 2024

1 989,00 zł

Najniższa cena: 2 149,00 zł
szt.
Deska SUP Wingboard 4w1 DSC 10.4 Starboard 2022
Deska SUP Wingboard 4w1 DSC 10.4 Starboard 2022

4 200,00 zł

Najniższa cena: 5 490,00 zł
szt.
Deska SUP Zray  F4 Fury 12 Dual 2024
Deska SUP Zray F4 Fury 12 Dual 2024

2 389,00 zł

Najniższa cena: 2 849,00 zł
szt.
Nowości
Bestsellery
Katamaran Happy Cat HURRICANE
Katamaran Happy Cat HURRICANE

48 990,00 zł

szt.
Katamaran 460 Esprit Minicat
Katamaran 460 Esprit Minicat

33 950,00 zł

szt.
Katamaran 420 Evoque Minicat
Katamaran 420 Evoque Minicat

30 600,00 zł

szt.
Bateria Power 48-5000 Torqeedo
Bateria Power 48-5000 Torqeedo

29 000,00 zł

szt.
Katamaran 420 Emotion Minicat
Katamaran 420 Emotion Minicat

29 560,00 zł

szt.
Deska Windsup STX WS280 Freeride 2024 ws 280
Deska Windsup STX WS280 Freeride 2024 ws 280

3 549,00 zł

szt.
Deska SUP Coasto Nautilus 11.8 2024
Deska SUP Coasto Nautilus 11.8 2024

2 649,00 zł

szt.
 


Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl