Targi Boot Düsseldorf 2024

0
Targi Boot Düsseldorf 2024

Targi Boot Düsseldorf 2024 - największe światowe targi jachtowe i sportów wodnych pod dachem.

Boot Düsseldorf, najbardziej oczekiwane wydarzenie w kalendarzu miłośników żeglarstwa i sportów wodnych, ponownie otworzyło swoje bramy w drugiej połowie stycznia 2024 roku, przyciągając entuzjastów morza z całego świata. Targi, odbywające się w słynnym niemieckim mieście Düsseldorf, stanowią nie tylko okazję do zaprezentowania najnowszych osiągnięć w branży, ale także platformę do wymiany wiedzy i nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Targi trwają tydzień i powinny znaleźć się w kalendarzy każdego maniaka wody, żeglarstwa i sportów wodnych. Po raz kolejny nie zabrakło tam również nas.

Innowacje i Technologia na Pierwszym Planie

Boot Düsseldorf 2024 zaskoczyło uczestników innowacyjnością i zaawansowaniem technologicznym. Wiodące marki prezentowały nowoczesne jachty i łodzie, wyposażone w najnowsze systemy nawigacyjne i napędowe. Szczególną uwagę przyciągały ekologiczne rozwiązania, takie jak elektryczne silniki łodzi, które odzwierciedlają rosnącą świadomość ekologiczną w branży. Torqeedo przedstawiło w całości odnowioną ofertę napędów z serii Travel, Cruise oraz sporo konceptów i prototypów. W czasie trwania targów wiele osób z branży zelektryzowała wiadomość, że właśnie ta renomowana niemiecka marka z wieloletnim doświadczeniem w budowie silników elektrycznych trafia pod nowe skrzydła, bowiem podpisano kontrakt na sprzedaż większościowych udziałów w marce firmie Yamaha. Oznacza to, że kolejny wielki gigant na rynku silników spalinowych, skuterów wodnych i całego osprzętu przyłącza się do wyścigu technologicznego w segmencie napędów elektrycznych. Marka ePropulsion która rośnie z roku na rok zaprezentowała zupełnie nowy, trzymany w tajemnicy silnik zaburtowy eLite. Jest to produkt adresowany do wędkarzy, małych pontonów i łódek typu tender / dinghy. Dysponuje mocą 500W, zintegrowaną baterią, regulowaną długością stopy w zakresie S/L oraz niewielką wagą i łatwością obsługi. Osobom dobrze rozeznanym na rynku na pewno skojarzy się swoją budową z innym silnikiem firmy Remigo - która również była na targach. Kolejne duże stoisko przyciągające uwagę na hali poświęconej osprzętowi jachtowemu było niewątpliwie stoisko marki Mercury. Poza potężnymi jednostkami spalinowymi bardzo wiele miejsca poświęcono całej serii Avator. Po udanym debiucie w zeszłym roku pierwszego modelu elektrycznego tej marki - Avator 7.5e, przyszła pora na rozszerzenie oferty o silniki większej mocy 25e 35e oraz prototypy 75e i 110e - które będą już wyposażone w baterie innego typu o znacznie większej pojemności i napięciu. Wspomniane już dwa mniejsze modele w przeciągu najbliższych tygodni trafią do oferty wraz z dedykowanymi bateriami, manetkami oraz okablowaniem jak i całym osprzętem rozszerzając gamę produktów Mercury Avator. To co rzucało się w oczy na każdym niemal kroku, to wysyp wszelkiej maści desek e-Foil, widać pewien trend w tej dziedzinie. To samo dotyczy skuterów podwodnych i napędów montowanych do desek lub kajaków. Mechanizacja połączona z elektryfikacją postępuje.

Zrównoważony Rozwój w Centrum Uwagi

Targi Boot w 2024 roku podkreśliły znaczenie zrównoważonego rozwoju w świecie żeglarstwa. Wystawcy prezentowali nie tylko ekologiczne jednostki pływające, ale również innowacyjne materiały i technologie redukujące ślad węglowy. Panele dyskusyjne i warsztaty koncentrowały się na przyszłości żeglarstwa w kontekście ochrony środowiska w tym jakże istotnego dbania o czystość oceanów. Temu zagadnieniu poświęcono również duże stoisko przedstawiające problem zanieczyszczenia z którym obecnie się borykamy, ale też nowe technologie i rozwiązania które mają pomagać w wyłapywaniu zanieczyszczeń z produktów plastiko podobnych z mórz i oceanów.

Bogaty Program i Atrakcje dla Odwiedzających miłośników sportów wodnych

Boot Düsseldorf 2024 oferowało bogaty program wydarzeń. Od dynamicznych pokazów sportów wodnych, przez interaktywne warsztaty i symulacje, po ekskluzywne premiery łodzi i jachtów. Targi były miejscem, gdzie pasjonaci mogli nie tylko podziwiać najnowsze osiągnięcia, ale również zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności. Każda z hal posiadała swój tematyczny basen - zarówno sięgające kilku metrów wysokości baseny do nurkowania, jak również na hali poświęconej żeglarstwu - basen do popływania łódkami klasy Optymist - dla najmłodszych adeptów żeglarstwa. Oczywiście nie mogłoby się to udać bez wiatru, dlatego na całej długości zainstalowano dwa rzędy olbrzymich wiatraków, które były w stanie zaaranżować warunki jak na zewnętrznym akwenie.

 

Podobnie rzecz się miała w części przeznaczonej sportom wodnym takim jak paddleboarding, foil, windsurfing i kitesurfing. Tutaj również w odpowiednim basenie można było przeprowadzić pokazy i ćwiczenia z wyżej wymienionych dyscyplin. Jedynie dla fanów Kite przewidziano "suchy" symulator dzięki specjalnej uprzęży dla surfera i wyciągowi.

W tym miejscu nie mogło zabraknąć znanych marek takich jak Starboard, Indiana, Yolo Boards, Moai, Spinera, F2, AFS i wielu innych.

 

Ciekawą nowością, chociaż ulokowaną na innej hali, była oferta firmy SIPA Boards. Producent przedstawił pompowane deski sup ze zintegrowanym napędem elektrycznym strugowym, oraz wbudowanym kompresorem. Deska ma praktycznie płaski spód a silnik jest zainstalowany we wnęce i uszczelniony. Podwójna baterię montuje się do schowka na górze pokładu, gdzie znajduje się również kompresor do napompowania deski. W supie od SIPA Boards mamy normalny statecznik, co powoduje, że możemy korzystać z deski i wiosłować bez żadnych przeszkód i dodatkowych oporów a w razie potrzeby wspomóc się napędem elektrycznym. Kolekcja Drive to trzy rozmiary: Neo 11' x 30", Allrounder 11' x 35,4", Tourer 12' x 32,2" oraz Fisherman 11' x 35,4". Drugim wariantem są deski bez silnika elektrycznego, ale z wbudowanym kompresorem, dzięki temu już po 7min mamy deskę gotową do pływania bez wysiłku. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie, dwu-warstwowy MSL, ponadto akcesoria z najwyższej półki - m.in wiosło full carbon.

Międzynarodowe Forum Branży Morskiej

Boot Düsseldorf to nie tylko targi sprzętu i technologii, ale także ważne forum dla przedstawicieli branży. Producentów, projektantów, żeglarzy oraz entuzjastów sportów wodnych łączyła wspólna pasja i chęć wymiany doświadczeń. Targi stanowiły doskonałą okazję do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych oraz do dyskusji o przyszłości branży. Dla nas osobiście jest to sposobność do spotkania się z naszymi kontrahentami i dostawcami, omówienie zmian produktowych oraz planów na najbliższy czas

Dla Profesjonalistów i Amatorów

Co ważne, Boot Düsseldorf 2024 były atrakcyjne zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Bogata oferta wystawców, od luksusowych jachtów zarówno tych motorowych jak i żaglowych, mniejsze łodzie regatowe, pompowane takie jak Minicat czy Grabner HappyCat, Takacat, po akcesoria dla amatorów żeglarstwa, sprawiała, że każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne strefy edukacyjne i zabaw, podkreślając, że żeglarstwo i sporty wodne to pasja dla wszystkich pokoleń. Na targach jest też wiele okazji zakupowych dzięki atrakcyjnym cenom i specjalnym rabatom. Można więc zarówno pooglądać, zaplanować listę niezbędnych rzeczy do kupienia, lub zrobić to od razu na miejscu. Na stoisku niemieckiego przedstawiciela marki Minicat można było zobaczyć dobrze już znany model 420 z dodatkowym żaglem Genna, oraz nowymi wantami wykonanymi z Dyneemy. Z kolei europejski dystrybutor Takacat zaprezentował zupełnie nowy model hybrydowy z aluminiowym kadłubem i płaskim, otwartym dziobem. Jest to produkt adresowany do służb mundurowych pracujących w środowisku wodnym.

Podsumowanie

Boot Düsseldorf 2024 udowodniło, że jest to wydarzenie nie tylko obfitujące w innowacje i nowe technologie, ale również świętujące pasję do morza i żeglarstwa. Różnorodność wystawców, program bogaty w atrakcje i panele dyskusyjne sprawiają, że targi te są nie tylko miejscem prezentacji produktów, ale także platformą edukacyjną i inspiracją dla przyszłych pokoleń miłośników morza.

Boot Düsseldorf 2024 z pewnością zostanie zapamiętane jako wydarzenie, które nie tylko odzwierciedlało aktualne trendy w branży morskiej, ale także wskazywało kierunki jej rozwoju na nadchodzące lata, zachęcając do dalszego odkrywania i celebrowania niezliczonych możliwości, jakie oferuje świat wody i żeglarstwa.

Z opublikowanych przez organizatora danych statystycznych możemy dowiedzieć się, że tegoroczne targi odwiedziło 214.000 osób, jest to nieznacznie mniej niż w roku ubiegłym.

Poniżej linki do krótkich relacji wideo z tegorocznych targów Boot:

 

Komentarze do wpisu (0)


 
Promocje
Deska SUP Moai 11 Allround
Deska SUP Moai 11 Allround

2 239,00 zł

Cena regularna: 2 799,99 zł

Najniższa cena: 2 799,99 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Pro 10.8
Deska SUP Gladiator Pro 10.8

2 689,00 zł

Cena regularna: 2 799,00 zł

Najniższa cena: 1 990,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Pro 10.6
Deska SUP Gladiator Pro 10.6

2 589,00 zł

Cena regularna: 2 699,00 zł

Najniższa cena: 2 699,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Origin 10.6 Combo SC
Deska SUP Gladiator Origin 10.6 Combo SC

1 989,00 zł

Cena regularna: 2 249,98 zł

Najniższa cena: 1 575,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Origin 10.6
Deska SUP Gladiator Origin 10.6

1 898,00 zł

Cena regularna: 2 350,00 zł

Najniższa cena: 1 899,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Origin 10.8
Deska SUP Gladiator Origin 10.8

2 099,00 zł

Cena regularna: 2 400,00 zł

Najniższa cena: 2 080,00 zł
szt.
Deska SUP Zray F1 Fury  10.4 Dual windsup
Deska SUP Zray F1 Fury 10.4 Dual windsup

2 399,00 zł

Cena regularna: 2 850,00 zł

Najniższa cena: 2 850,00 zł
szt.
Deska SUP Raptor+ Body Glove
Deska SUP Raptor+ Body Glove

2 590,00 zł

Cena regularna: 3 250,00 zł

Najniższa cena: 3 250,00 zł
szt.
Deska SUP Skiffo Sun Cruise 11.2 2023r.
Deska SUP Skiffo Sun Cruise 11.2 2023r.

2 250,00 zł

Cena regularna: 2 799,00 zł

Najniższa cena: 1 950,00 zł
szt.
Deska SUP SPINERA LIGHT 11.8 ULT
Deska SUP SPINERA LIGHT 11.8 ULT

1 608,00 zł

Cena regularna: 2 400,00 zł

Najniższa cena: 1 888,00 zł
szt.
NOWOŚCI
Siedzisko Cockpit COMFORTseat
Siedzisko Cockpit COMFORTseat

310,00 zł

szt.
Siedzisko Classic Small COMFORTseat
Siedzisko Classic Small COMFORTseat

419,00 zł

szt.
Bateria Travel Torqeedo
Bateria Travel Torqeedo

6 889,00 zł

szt.
Bateria Travel XP Torqeedo
Bateria Travel XP Torqeedo

8 316,00 zł

szt.
Kajak 2-osobowy Tawhiri Moai  2024
Kajak 2-osobowy Tawhiri Moai 2024

4 189,00 zł

szt.
Kajak 1-osobowy Tawhiri Moai 2024
Kajak 1-osobowy Tawhiri Moai 2024

3 619,00 zł

szt.
Kajak EPYX Aquadesign 2024
Kajak EPYX Aquadesign 2024

2 499,00 zł

szt.
Kajak Koloa 400 Aquadesign 2024
Kajak Koloa 400 Aquadesign 2024

3 199,00 zł

szt.
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl