Szukasz prezentu dla fana caravaningu, kampermaniaka, początkującego vanlifera? U nas znajdziecie mnóstwo atrakcji, umilaczy kamperowych podróży! Specjalizujemy się w artykułach mobilnych, składnych, pompowanych... czyli tych które są niezwykle poręczne i mieszczą się do schowka w kamperze lub busie. Chcecie dopasować coś do potrzeb bliskiej osoby - chętnie doradzimy - tel. 796 521 697 :)
Postaramy się podpowiedzieć co kupić na święta osobie zakręconej na punkcie caravaningu, biwakowania bądź po prostu lubiącej wędrówki, przebywanie na świeżym powietrzu w ogóle...
Zrobiliśmy ankietę i wyszło, że dobrym pomysłem może być np: gril, hamak, leżak, kubek termiczny, zestaw talerzy campingowych / turystycznych np. z melaminy, latarka czołówka, czapka, kocyk, książką lub czytnik ebooków, scyzoryk, gry planszowe, karty, biżuteria z motywami biwakowymi, aparat fotograficzny lub goPro, głośnik bluetooth... Osobiście jako miłośnicy sportów wodnych polecamy SUPy Deska SUP, pompowana do pływania, paddle board - sklep internetowy - ActiveGames lub WindSUPY Pompowane deski WindSUP - sklep internetowy - ActiveGames
Z doświadczenia wiemy, że bardzo przydatne są np powerbanki, zestawy solarne lub małe elektrownie. Te oraz inny outdoorowe niezbędniki znajdziecie w tym dziale Sporty outdorowe, artykuły i akcesoria survivalowe - sklep internetowy Śląsk - ActiveGames
A co poza takimi atrakcjami warto zabrać do kampera? Poza standardowym wyposażeniem jak naczynia, woda, ręczniki papierowe, ręczniki, worki na śmieci, mapa, klapki, płyn do mycia naczyń, latarka, coś na komary i kleszcze (przeciw nim), apteczka, zapalniczka, plecak/torba, scyzoryk lub przynajmniej nóż...
mniej oczywiste jak np.
- Przedłużacz, najlepiej na „bębnie” ze względu na wygodę. Rozsądna długość to przynajmniej 25 metrów, ale zadbajmy również o samą jakość kabla. Nie wybierajmy najtańszych rozwiązań, które mogą nie wytrzymać zbyt mocnego obciążenia. Pamiętajmy, aby podczas korzystania rozwinąć (całkowicie) kabel z bębna.
- Przyjemnym i niekiedy wręcz niezbędnym akcesorium są podkłady poziomujące. Przydają się, kiedy zatrzymujemy się naszym kamperem np. gdzieś na lekkim wzniesieniu. Eliminują problemy z przemieszczaniem się, spaniem na nierównym łóżku, źle działającą lodówką itd.
- Warto na pokład zabrać płyn lub kostki do toalety chemicznej. Dzięki temu nieczystości łatwiej się rozpuszczą a o brzydkich zapachach możemy zapomnieć.
- W ofercie wielu producentów jest również specjalny papier toaletowy do toalet chemicznych, który bardzo łatwo się rozpuszcza i nie zapycha układów kanalizacyjno-toaletowych.
- Nieważne czy stacjonujemy „na dziko” czy na kempingu, z pewnością obowiązkowy jest długi wąż do wody. I naprawdę mamy tu na myśli „długi” - kilka razy trafiliśmy na ujęcie wody oddalone o kilkadziesiąt metrów od naszej parceli.
- Sznurek na mokre ręczniki.
- „Michowiadrokosz” jak określiła narzędzie jedna z naszych Czytelniczek. Przydaje się np. do noszenia naczyń do punktu, gdzie będziemy mogli je umyć.
- Nasi Czytelnicy wskazali również saperkę jako podręczne narzędzie do wszystkiego (łącznie z ewentualną samoobroną, czego nikomu nie życzymy ;)
- Jeżeli nie stacjonujemy na kempingu, z pewnością pobyt uprzyjemni grill, nawet mały (i zarazem lekki)
- Latarka to wręcz obowiązek, ewentualnie jeden z Czytelników wskazał lampę LED podobną do starych lamp naftowych.
- Całkiem przyjemną rzeczą jest przenośny głośnik do słuchania w gronie znajomych/rodziny ulubionej muzyki. Ale nie przesadzajmy z głośnością!
- Oczywiście butlę gazową do ogrzewania kampera/przyczepy/wody a (jeżeli ruszamy w góry i na mróz) weźmy je dwie/trzy (pamiętajmy, aby na zimowy wypad wybrać butle wypełnione propanem a nie mieszkanką propan-butan)
- A skoro o gazie mowa: przyda się również miernik poziomu gazu, jaki pozostał w butli. Do kupienia w większości sklepów caravaningowych.
- Dostępne są również odkażacze wody słodkiej, które dodajemy do zbiornika z wodą. Opakowanie 100 ml wystarczy na 1000 litrów wody. Wszelkie bakterie są zabijane już w przeciągu 2 godzin. Smak wody pozostaje niezmienny.
- Gdzieś wodę szarą trzeba spuścić, więc jeżeli nie mamy do dyspozycji kratek spustowych, warto wyposażyć się w w wąż spiralny. Kosztuje zaledwie parę złotych za metr.
- Przyda się również miotełka (najlepiej składana, by nie zabierała zbyt dużo miejsca) do sprzątania kampera i przyczepy. Zawsze jednak możemy doposażyć się w rozwiązanie elektryczne działające nawet na 12V. To podobnie jak z pompką do napełniania materacy/piłek/kajaków - możemy użyć własnych płuc lub zdać się na elektryczność.
a także:
- kulturę
- rodzinę lub/i znajomych
- dobrą pogodę
- dobrą kawę
- kocyk
- gaśnicę
- leżak
- pas sztormowy
- piwo
- lub inne napoje alkoholowe
- psikacze antykomarowe
- gumowy młotek do śledzi
- zapalniczkę
- korkociąg
- gitarę
- linkę/klej naprawczy/taśmę naprawczą do ewentualnych szybkich napraw (rady z portalu polskicaravaning)
Co lepsze namiot, przyczepa kempingowa czy kamper?
Wakacje pod namiotem są opcją najtańszą, ale jednocześnie najmniej komfortową. Taką formę noclegu najczęściej wybierają żądne przygód młode osoby, którym nie doskwierają drobne niedogodności. Młodzież, które nie osiąga jeszcze dochodów, nie może sobie pozwolić na zakup czy wypożyczenie kampera, poza tym w większości przypadków wypożyczalnie pojazdów wymagają, by kierowca miał ukończone 22 lata oraz posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem od co najmniej 3 lat.
Bardziej komfortowe warunki zapewni przyczepa kempingowa. Śpiąc w przyczepie, nie musimy obawiać się ulewy czy wichury, czego niestety nie można powiedzieć o noclegu w namiocie. Przyczepa to mini domek kempingowy, w którym znajdują się podstawowe meble i sprzęty, dlatego sprawdzi się podczas dłuższych wakacji. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast to, że auto z przyczepą nie jest zbyt szybkie, a manewrowanie tak długim zestawem wymaga sporych umiejętności. Lepszym rozwiązaniem jest zatem kamper.
Nowoczesne kampery to pojazdy bezpieczne, funkcjonalne i komfortowe. Jest w nich sporo miejsca, dlatego każdy członek rodziny może mieć własne łóżko i szafkę. W kamperze swobodnie przygotujemy posiłek i spędzimy czas w przypadku gorszej pogody. Wyposażenie pojazdu jest na tyle bogate, że możemy zatrzymać się zawsze i wszędzie (o ile zezwalają na to przepisy drogowe) i w dowolnym momencie wyruszyć w dalszą drogę. Warto też dodać, że z prowadzeniem takiego pojazdu poradzi sobie każda osoba, która na co dzień zasiada za kierownicą „zwykłego” samochodu.
Jakie akcesoria przydadzą się na kempingu?
Przede wszystkim warto pamiętać o zabraniu wygodnej odzieży. Nawet jeśli w ciągu dnia postawimy na wakacyjne koszule czy sukienki, to w czasie prania, gotowania, a nawet wieczornego biesiadowania przy grillu czy ognisku przydadzą się wygodne dresy i bluza.
Wszystkie nasze Kampery na wynajem, wyposażone już są w stolik i krzesełka turystyczne. Co prawda możliwe jest wspólne spożywanie posiłków wewnątrz pojazdu, ale w praktyce niewiele osób z tej możliwości korzysta. Turyści zdecydowanie wolą biesiadować na powietrzu.
Na wyposażeniu każdego z naszych kamperów wypożyczanych kamperów znajdują się również : garnki, patelnia, szklanki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny.
Na kemping zabieramy swoją pościel, koce i ręczniki plażowe, zwłaszcza gdy planujemy pobyt blisko wody, albo zamierzamy poopalać się na trawie tuż obok kampera. W warunkach kempingowych najlepiej sprawdzą się ręczniki szybkoschnące. Oczywiście pamiętajmy też o zabraniu linki czy sznurka, na którym będziemy mogli rozwiesić mokre ręczniki i upraną odzież.
Kolejne przydatne akcesoria to przedłużacz do prądu, dzięki któremu możemy podłączyć się do zewnętrznego zródła zasilania oraz wąż do wody za pomocą którego bedziemy mogli napełnić zbiornik z wodą, akcesoria te są już na wyposażeniu naszych kamperów na wynajem. Nie zapominamy również o zabraniu latarki, która jest niezastąpionym akcesorium w razie awarii elektryczności.
Wiele osób nie wyobraża sobie kempingu bez grillowania. W niektórych miasteczkach kempingowych można korzystać z grilla przygotowanego przez właścicieli, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zabranie własnego urządzenia, a także węgla i podpałki. Nie zapominamy również o zapałkach lub zapalniczce. Na kemping warto zabrać też klasyczny scyzoryk, który przyda się, gdybyśmy chcieli zamiast grilla rozpalić ognisko i przygotować patyki do pieczenia kiełbasek.
Na kemping należy zabrać środki przeciwko komarom, które będą również chronić przed atakami kleszczy. Do apteczki, oprócz plastrów, leków przeciwbólowych, odkażających oraz zwalczających dolegliwości ze strony układu pokarmowego, należy włożyć również środki łagodzące poparzenia słoneczne.
Ostatni punkt dotyczy tzw. umilaczy czasu. Karty do gry, krzyżówki czy gry planszowe to idealni towarzysze kempingowi. Przydadzą się wieczorami, a także w razie wystąpienia gorszej pogody. Do zabawy warto zaprosić biwakujących obok sąsiadów, co pozwoli na nawiązanie nowych znajomości.