Producenci
Darmowa dostawa
przy zakupach za minimum 500zł :)
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 500,00 zł.
 

Urządzenie AIS Link MOB ACR

Cena: 1 679,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 1679.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Urządzenie AIS Link MOB ACR

 

Personal Man Overboard Beacon AIS firmy ACR to innowacyjne urządzenie łączące w sobie zarówno lokalizator AIS oraz zintegrowany system selektywnego wywołania DSC. Urządzenie wyposażone jest w odbiornik GPS. Lokalizator wysyła alert do wszystkich statków wyposażonych w odbiorniki AIS ale także wysyła DSC alarm odbierany na wszystkich urządzeniach VHF DSC. AISLink MOB posiada zaprogramowany ratunkowy nr MMSI, który przy wykorzystaniu funkcji DSC może być samemu przeprogramowany na MMSI nadany przez odpowiedni urząd administracji państwowej.

To co ważne, nadajnik AIS Link MOB jako urządzenie bezpieczeństwa osobistego krótkiego zasięgu nie wymaga posiadania Świadectwa Operatora SRC w służbie morskiej a co za tym idzie pozwolenia radiowego.

Jest to dodatkowe zabezpieczenie często wymagane przez organizatorów regat pełno morskich.

AIS Link MOB ACR jest kompatybilny z wieloma modelami pneumatycznych kamizelek ratunkowych, może być również zamocowany do paska i uruchomiony ręcznie. W przypadku instalacji wewnątrz kamizelki, prawidłowe jej przeprowadzenie powoduje aktywację w momencie napełnienia się kamizelki po wpadnięciu do wody. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że kamizelki pneumatyczny aktywowane zwalniakiem w postaci tabletki z solą lub papierka, mogą samoczynnie aktywować się w czasie ulewnego deszczu lub uderzenia fali na pokładzie jednostki. Dlatego do współpracy a urządzeniami typu AIS MOB rekomendujemy kamizelki ratunkowe pneumatyczne ze zwalniakiem hydrostatycznym Hammar.

Urządzenie należy testować przed każdym wypłynięciem w rejs zgodnie z załączoną na obudowie instrukcją producenta. W przypadku sytuacji niebezpieczeństwa po wypadnięciu człowieka za burtę, urządzenie po aktywacji przesyła bardzo silny sygnał MOB widoczny na wszystkich ploterach z AIS będących w zasięgu nadajnika ok 4nm w zależności od warunków atmosferycznych i stanu morza.

 

Specyfikacja:

- Product number 2886

- Aktywacja manualna lub automatyczna

- Bateria 7 lat od daty produkcji lub po użyciu w niebezpieczeństwie (bateria zapewnia 24 h pracy urządzenia)

- Wodoodporność 10m

- Waga 92g

- Gwarancja 5 lat

- GPS tak

- Wymiary 115 x 46 x 27 mm

- Lampka Wysokiej jakości światło stroboskopowe

- AIS Message 8 message/min (message 14 wysyłany dwa razy co 4 minuty)

- DSC Sygnał 1 raz na 5 minut

- Moc nadawania AIS: 1W, DSC: 0,5W

- Baud Rate AIS: 9600 Baud, DSC: 1200 Baud

- Częstotliwość AIS channel 1 - 161,975 MHz, AIS channel 2 - 162,025 MHZ, DSC - 156,525 MHz

Sposób montażu urządzenia AIS Link MOB ACR w kamizelce pneumatycznej:

 

ACR Artex to wiodący na świecie producent elektronicznych urządzeń bezpieczeństwa na wodzie. Powstała w 1957 roku na zachodnim wybrzeżu USA.

Lokalizatory AIS MOB (Man Over Board - Człowiek za Burtą) szybko znalazły uznanie wśród żeglarzy. Choć w przeciwieństwie do PLB nie mają globalnego zasięgu (około 4 mile, w zależności od warunków), to ich uruchomienie powoduje natychmiastowe pojawienie się alertu i pozycji człowieka za burtą na odbiornikach AIS i wskaźnikach wielofunkcyjnych wszystkich znajdujących się w pobliżu jednostek. Można natychmiast można podjąć akcję podjęcia.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl