Producenci
Darmowa dostawa
przy zakupach za minimum 500zł :)
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 500,00 zł.
 

Radiopława EPIRB ACR GlobalFix V5 RLS/AIS Cat. II (RLB-44)

Cena: 3 990,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 3990.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Radioboja EPIRB ACR GlobalFix™ V5 Cat II AIS EPIRB z usługą łącza zwrotnego i aplikacją mobilną

 

Najnowszy produkt marki ACR wprowadza  technologię RLS, która uprzednio została zastosowana w radiopławach osobistych PLB ACR GlobalFix V5 AIS to innowacyjna radiopława EPIRB z unikalnym zestawem funkcji. Dodanie alertowi AIS zapewnia najłatwiejszą i najszybszą ścieżkę ratunkową, podczas gdy dołączona funkcja Return Link Service (RLS) daje poczucie bezpieczeństwa, zapewniając bezpośrednie potwierdzenie odebrania komunikatu o niebezpieczeństwie. Dodanie komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) do pakietu funkcjonalności umożliwia łączność ze smartfonami oraz dostęp do danych i interakcji z produktami, które nigdy wcześniej nie były dostępne. Ten zaawansowany zestaw funkcji sprawia, że GlobalFix V5 jest idealny dla wszystkich żeglujących po morzach i oceanach.

 

Opis produktu

Przedstawiamy najbardziej zaawansowaną dostępną radiolatarnię EPIRB (Emergency Position Indicating Radio Beacon). Nowy ACR GlobalFix V5 EPIRB łączy łączność satelitarną 406 MHz z funkcjonalnością systemu automatycznej identyfikacji (AIS). Oznacza to, że gdy EPIRB jest aktywowany, nie tylko przesyła sygnał alarmowy do globalnego satelitarnego systemu ratunkowego Cospas Sarsat, ale także nadaje komunikat bezpieczeństwa AIS na częstotliwościach VHF, które mogą być natychmiast zauważone przez każdy znajdujący się w pobliżu statek wyposażony w AIS, radio VHF czy ploter. Inne wspaniałe funkcje obejmują technologię Return Link Service (RLS), która zapewnia użytkownikowi wizualne potwierdzenie odebrania wiadomości o niebezpieczeństwie, sygnał naprowadzający 121,5 MHz oraz światła stroboskopowe w zakresie widzialnym i podczerwonym, ułatwiające identyfikację celu w nocy lub przy słabej widoczności. Kolejną nową funkcją jest Near Field Communication (NFC), która umożliwia użytkownikom monitorowanie ich EPIRB za pomocą aplikacji na smartfony. ACR jest światowym liderem w technologii bezpieczeństwa morskiego i ratownictwa, a nowy GlobalFix V5 GPS EPIRB z AIS łączy w sobie trwałość i niezawodność, z których są znane, z zaawansowaną technologią zaprojektowaną w celu przyspieszenia czasu reakcji ratowniczej.

 

Szybsze akcje ratunkowe AIS EPIRB dzięki połączeniu ratownictwa globalnego i lokalnego

ACR GlobalFix V5 EPIRB dokładnie określa swoją pozycję w dowolnym miejscu na świecie za pomocą sieci pozycjonowania GNSS (GPS, Galileo, Glonass). Po aktywacji transmisje alarmowe 406 MHz przekazują pozycję GPS EPIRB (GPIRB) z dokładnością do 100 metrów do światowej sieci poszukiwawczo-ratowniczej Cospas Sarsat. Identyfikatory EPIRB i informacje o pozycji są przekazywane do stacji naziemnych za pośrednictwem systemu satelitarnego inicjującego działania ratownicze. Statki wyposażone w system AIS znajdujące się w zasięgu VHF latarni zobaczą komunikat bezpieczeństwa na swoich ekranach, w tym identyfikację statku MMSI. Statki w rejonie, w którym aktywowano EPIRB, mogą następnie natychmiast rozpocząć działania ratownicze i ratownicze, bez konieczności oczekiwania na reakcję awaryjną ze strony odpowiedniego organu SAR. AIS umożliwia również lokalnym służbom ratowniczym łatwe określenie lokalizacji EPIRB, która jest prezentowana jako cel AIS na ich wyświetlaczu pokładowym. Pobliskie statki z pokładowym AIS mogą nawigować bezpośrednio do EPIRB, wybierając cel AIS. Ten niesamowity postęp technologiczny przyspieszy czas powrotu do zdrowia, co z pewnością uratuje życie.

 

Łączność ze smartfonem z wykorzystaniem komunikacji bliskiego zasięgu (NFC)

Technologia NFC (Near Field Communication) umożliwia użytkownikom dostęp do diagnostyki EPIRB za pomocą smartfonów. Gdy smartfon zostanie umieszczony obok radioboi GlobalFix V5, aplikacja produktu ACR otworzy się automatycznie, zapewniając dostęp do danych z radioboi. Informacje o jej statusie w aplikacji obejmują aktualny czas pracy baterii, liczbę wykonanych autotestów, liczbę zakończonych testów GNSS oraz czas aktywacji EPIRB. Dostępne są również szczegółowe informacje na temat każdego autotestu i testu GNSS wykonanego przez urządzenie. Testy GNSS pokazują widok mapy wskazujący, gdzie przeprowadzono poprzedni test, datę i godzinę testu, czas potrzebny EPIRB na ustalenie współrzędnych GNSS, liczbę satelitów użytych do uzyskania tego ustalenia oraz dokładność poprawki. Łatwa łączność aplikacji z NFC pozwala użytkownikom łatwo sprawdzić stan wszystkich funkcji EPIRB, aby upewnić się, że działa prawidłowo.

 

Usługa łącza zwrotnego (RLS)

To jedna z najważniejszych cech i funkcjonalności najnowszego produktu  renomowanej marki ACR. Usługa Return Link Service informuje osobę, która uruchomiła EPIRB, że wiadomość o niebezpieczeństwie została dostarczona. Sygnał RLS odesłany przez sieć satelitarną Galileo potwierdza, że wiadomość o niebezpieczeństwie wraz z dokładną lokalizacją radiolatarni i identyfikatorami została wykryta. Dobrze widoczne migające niebieskie światło oznacza pomyślne odebranie przez EPIRB komunikatu Return Link z sieci satelitarnej Galileo. Wygoda wynikająca z faktu, że ratownicy są świadomi, że radiopława EPIRB została aktywowana i znają jej lokalizację, pomaga zmniejszyć stres związany z sytuacjami związanymi z katastrofą.

 

ACR specjalizuje się w elektronicznych urządzeniach ratowniczych i innych produktach ratujących życie przeznaczonych zarówno dla marynarzy zawodowych, jak i rekreacyjnych. Dzięki dodaniu AIS, innowacyjna nowa EPIRB ACR GlobalFix V5 zapewnia najłatwiejszą i najszybszą drogę do ratunku. Usługa Return Link zapewnia mile widziane poczucie bezpieczeństwa, wiedząc, że wiadomość o niebezpieczeństwie została odebrana, a komunikacja bliskiego zasięgu zapewnia dostęp do danych i funkcjonalności produktu, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla żadnego klienta EPIRB. Nowy i zaawansowany zestaw funkcji GlobalFix V5 EPIRB sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla marynarzy, niezależnie od tego, czy podróżują po wybrzeżu, pracują na morzu, czy przepływają oceany.

 

Specyfikacja:

Nazwa: GlobalFix V5

Numer: 2851 (kategoria I); 2852 (Kategoria II)

Numer modelu: RLB-44

Moc: wyjściowa (406/121,5) 406,040 MHz, 5 W (nominalnie) / 121,5 MHz, 50 mW (nominalnie)

AIS: Tak, alerty AIS dla lokalnego ratownictwa

Usługa łącza zwrotnego: Tak, włączona Potwierdzenie RLS bezpośrednio do latarni

NFC / aplikacja mobilna: Tak, komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) i aplikacja mobilna w zestawie

Technologia stroboskopowa: Podwójna biała i podczerwona

Rozmiar (antena podniesiona) - tylko Beacon: 470x100x111mm

Waga — tylko latarnia morska: 810 g

Bateria: Bateria litowa, Li/FeS2

Wymiana baterii: Wymienna bateria na 10 lat (wymień po 10 latach od daty produkcji lub po aktywacji)

Zakres temperatury (Klasa 2): Przechowywanie -22°F do +158°F (-30°C do +70°C), Podczas pracy: -4°F do +131°F (-20°C do +55°C)

GPS: 72-kanałowy odbiornik wielokonstelacyjny (GPS, Galileo i Glonass GNSS)

Aktywacja: Poza zamkiem i na mokro lub ręcznie w lub poza zamkiem

Wodoodporność: 33 stóp (10 m) przez 5 min.

Pływający: Tak

Okres eksploatacji: Minimum 48 godzin przy -4°F (-20°C)

Kategoria rozmieszczenia I — zwalnianie hydrostatyczne (automatyczne rozmieszczanie) lub

Kategoria II — zwolnienie ręczne (wyzwolenie ręczne)

Gwarancja: 5 lat

Akcesoria: Elementy montażowe EPIRB (w zestawie — P/N 9657), Wspornik kategorii I (P/N 9660) (zawarty w P/N 2851), Wspornik Cat II (P/N 9656) (zawarty w P/N 2852), HRU (P/N 9490.1) (zawarte w P/N 2851)

Uznania: Zatwierdzony przez Cospas-Sarsat / FCC / MED / MER / ACMA

Opinie o produkcie (0)


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl