Producenci
Darmowa dostawa
przy zakupach za minimum 500zł :)
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 500,00 zł.
 

Katamaran Happy Cat HURRICANE Carbon

Cena: 61 500,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 61500.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Katamaran Happy Cat Hurricane Carbon

Maszt węglowy: lekki jak piórko!
HURRICANE jest teraz dostępny z profesjonalnym masztem z włókna węglowego. Absolutna rekomendacja dla żeglarzy, którzy stawiają na najlepsze osiągi żeglarskie, a także żeglarzy często pływających po dużych wodach śródlądowych i morskich. Sekcja masztu ma kształt kropli i jest wyposażona w prowadnicę liku. Wykonane w 100% z włókna węglowego dla najwyższej stabilności przy najniższej wadze.

Dla bezpieczeństwa w transporcie maszt carbonowy zapakowany jest do oddzielnej torby o wymiarze 170 x 38 x 17cm

To najszybszy, najlepszy i najbardziej wszechstronny z nadmuchiwanych katamaranów sportowych Grabner - a także największy! Z jeszcze większymi kadłubami dla większej pływalności i mniejszego oporu. Z jeszcze większą ilością miejsca na bagaż i sprzęt. Z dodatkowymi rozpórkami kadłuba dla stabilności na silnych falach. Z prędkością powyżej 16 węzłów i wyjątkowymi właściwościami żeglarskimi. Tak dobry jak katamaran z twardą skorupą, ale można go zapakować w 3 torby. Do regat, rejsów turystycznych i długodystansowych wzdłuż wybrzeża oraz dla rodzin z dziećmi. Najwyższy model Grabnera - z najlepszymi cechami! 

Kadłub

wykonany we własnych zakładach produkcyjnych Grabner - dawnej fabryce Semperit z wytrzymałej gumy na bazie kauczuku z której produkuje się np. opony samochodowe.

Specjalnie zaprojektowany kształt dziobu powoduje doskonałe przecinanie fali, zaś odpowiednio wyprofilowane dno pływaków zmniejsza opory na dziobie i rufie. Wszystko to przekłada się na prędkość żeglowania.

Solidna rama profilowa
Rama z profilem wewnętrznym: Rama się nie skręca, kadłuby się nie odbijają: Rama profilowa, która jest wykonana z anodowanego aluminium odpornego na słoną wodę, jest trwale połączona z kadłubem od góry i po bokach za pomocą czterech rękawów w które wsuwa się wyprofilowane łączniki. Zapewniają stabilność skrętną, podczas gdy siatka trampoliny jest zintegrowana bezpośrednio w ramie profilu.

Pokład przedni do siedzenia, leżenia, opalania
Dostarczana standardowo poprzeczka stabilizuje kadłuby w rejonie dziobowym, natomiast opcjonalny pokład dziobowy poszerza powierzchnię użytkową i chroni przed rozpryskami wody podczas pływania z dużą prędkością. Stała poprzeczka pozwala na dodanie większej ilości bagażu i siedzenie, leżenie, opalanie, a nawet stanie na niej podczas wsiadania do łodzi.

Poprzeczki wzdłużne usztywniają pływak w czasie pokonywania wysokich fal, zapobiegając efektowi "łamania" się kadłuba. Upodabnia to jeszcze bardziej model Hurricane do katamaranów ze sztywnymi pływakami.

 

Pokład tylny i przedłużona pawęż silnika

Aparat, butelka do picia, namiot czy też sprzęt biwakowy: dzięki opcjonalnej trampolinie rufowej możesz przechowywać lekki bagaż. Ta dodatkowa przestrzeń jest idealna na wyprawy lub do spontanicznego dostępu…
Bezwietrznie? Dzięki opcjonalnemu wspornikowi silnika możesz zamontować mały pomocniczy silnik elektryczny na tylnym drążku, abyś mógł płynąć, gdy nie ma wiatru, który jednocześnie nie przeszkadza podczas żeglowania.

Długi miecz, świetny efekt!
Im głębiej miecz wchodzi w wodę, tym lepiej zmniejsza dryf boczny - miecz HAPPY CAT sięga szczególnie głęboko i może być również bezstopniowo nachylony, aby optymalnie dopasować punkt ciśnienia do prędkości każdego kursu.

Niezwykle wytrzymały i zoptymalizowany hydrodynamicznie aluminiowy miecz samoczynnie uchyla się, gdy dotyka dna, można go całkowicie wciągnąć podczas lądowania na plaży. Zastosowanie miecza centralnego uchylnego zamiast kilka pod pływakiem zmniejsza dodatkowo zanurzenie katamaranu, gdy wpływamy na bardzo płytkie wody.

 

Niezwykle łatwe sterowanie
Solidny ster typu „kick-up”
Ster typu „kick-up” jest wyjątkowo wytrzymały dzięki odlewanej metalowej główce (czarnej). Elegancka, zoptymalizowana pod względem hydrodynamicznym płetwa sterowa sięga głęboko do wody, poprawiając sterowanie. Zamiast używać cięgien linowych, możesz wygodnie i bezpośrednio podciągnąć - łamiesz w górę lub w dół z rumpla, który ma dwie pozycje zablokowania: złożoną do góry lub całkowicie opuszczoną do wody. Uwalnia się automatycznie, gdy dotknie dna. Szybki ster, który jest przesunięty do tyłu za pomocą podpory, zapewnia najlepszą kontrolę nad sterowaniem i ułatwia płynne i stabilne sterowanie.

Przegub kulowy z ogranicznikiem obrotu
Przegub kulowy stopy masztu jest nowy i innowacyjny. Nawet przy niewielkim wietrze maszt łatwo obraca się wraz z żaglem, poprawiając tym samym ogólny profil. Dzięki ogranicznikowi rotacji obrót masztu można ograniczyć przy słabym lub silnym wietrze, a grot może mieć płaski lub bardziej wybrzuszony kształt. Najlepsze trymowanie przy każdym wietrze. Praktyczny przegub stopy masztu ułatwia również prostowanie masztu, który może być ustawiany i opuszczany tylko przez jedną osobę.

 

Profesjonalny maszt profilowy
Wanty zapewniają stabilność masztu. Żagiel jest wsuwany bezpośrednio bezpośrednio w likszparę równo z profilem masztu, tworząc jedną całość z obracającym się razem z nim masztem - daje to profesjonalny profil. Podwójne wanty i dodatkowy sztag zwiększają bezpieczeństwo i zapewniają, że maszt wygina się w sposób kontrolowany, aby zoptymalizować profil żagla. Maszt można regulować / ustawiać niezależnie od żagli.

 

Wiatr w żagle
Żeglowanie z dużą prędkością: Górna część grota jest szersza, co pozwala na żeglowanie z dużą prędkością nawet przy słabym wietrze; nowoczesny kształt w pełni listwowego grota o powierzchni 8 m², który jest wykonany z grubego płótna dakronowego, zapewnia idealny profil na każdy wiatr, a dzięki poszerzonej w dół powierzchni żagla ogranicza się tworzenie się wirów powietrznych do minimum. Duże, wzmocnione okna zapewniają sternikowi niezakłóconą widoczność dookoła.

Zaleta foka: żagiel o powierzchni 3,5 m² mocowany do masztu na fale, wygodny roler z ciągłym wysięgnikiem ułatwia obsługę foka nawet w pojedynkę.

 
Bloczek fału foka
Dzięki bloczkowi fału foka możesz łatwo ręcznie regulować napięcie przedniego żagla w zależności od kursu i siły wiatru.

Wózek talii grota, trymowanie

umożliwia dokładny trym głównego żagla w zależności od kursy względem wiatru jak i jego siły. Dzięki wózkowi możemy idealnie dobrać kształt grota do panujących warunków. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy słabych wiatrach.

Transport i przechowywanie

największa zaleta wszystkich katamaranów pompowanych w tym i Happy Cat. Po zakończonej żegludze lub całym sezonie na wodzie, katamaran demontujemy i pakujemy do dwóch toreb, które z kolei bez problemu zmieścimy w samochodzie osobowym - można przewozić w środku, na dachu, lub wykorzystać platformę na hak - lub też kamperze czy też przyczepie kempingowej. Ta mobilność i łatwość w transporcie pozwala skorzystać bez ograniczeń z wszelkich akwenów wodnych, nawet tych, gdzie nie ma infrastruktury wodnej.

Parametry techniczne:

Całkowita długość 499 cm 16' 4"
Całkowita szerokość 233 cm 92"
Długość trampoliny 190 cm 6' 2"
Szerokość trampoliny 150 cm 4' 11"
Wymiary pływaka 495 x 54 cm 16' 2" x 1' 9"
Wysokość masztu 610 cm 20' 0"
Waga 85 kg 187 lbs
Wymiar po spakowaniu

2x 180 x 30 x 30 cm

1x 80 x 40 x 25 cm

2x 180 x 30 x 30 cm

1x 80 x 40 x 25 cm

Najdłuższa część 180 przednia i tylna rama cm 5' 10"
Ilość załogi 4 dorosłe  4 adults
Max ładowność 600 kg 1323 lbs
Zawory ciśnieniowe 2 2
Czas montażu 35 min 35 min
Ciśnienie robocze 0.3 bar 4,3 psi
Materiał 1100 dtex EPDM-Kautschuk 1100 dtex EPDM-Kautschuk
Fok / Grot 3,5 m² / 8 m² 32 sq.ft. /86 sq.ft.
Powierzchnia ożaglowania 11,5 m² 118 sq.ft.
Siła wiatru 5 Beaufort 5 Beaufort
Moc silnika 4.4 kw / 6 HP 4.4 kw / 6 HP
Waga silnika 30 kg 30 kg
Rodzaj stopy silnika long shaft L long shaft L
ISO Standard ISO EN 6185 Kat. VI ISO EN 6185 Kat. VI
Kategoria projektowa C C
Kolor czerwony red
Rodzaj napędu żagle Sailing
Akwen jeziora, wody przybrzeżne Lake

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl