Producenci
Darmowa dostawa
przy zakupach za minimum 500zł :)
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 500,00 zł.
 

DEMO Katamaran Guppy Minicat 2023 + trampolina przednia

Cena: 16 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 16999.00

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

DEMO Katamaran pompowany Guppy Minicat model 2023 + trampolina przednia (raz użyty na potrzeby programu TV)

Jest to najnowsza wersja niezwykle popularnej, małej żaglówki dwukadłubowej - Guppy.

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące zmian w stosunku do poprzedniej wersji katamaranu Minicat Guppy:

 • zmiana materiału masztu oraz takielunku - w nowym modelu zrezygnowano z want oraz sztagu, na rzecz masztu epoksydowego (na wzór windsurfingowych) masz jest bardziej elastyczny, dzięki czemu ten mały katamaran jest mniej wywrotny w przypadku nagłego szkwału, lub silnego wiatru. Maszt pracuje pod wpływem mocnych podmuchów, wypuszczając część powietrza z żagla oraz dając czas sternikowi na reakcję - wyluzowanie talii grota. Ta zmiana poprawia bezpieczeństwo żeglugi dla najmłodszych żeglarzy, przy czym ten mały jacht nie traci nic ze swojej nautyczności.
 • nowa płetwa sterowa - wykonana z aluminium, dłuższa niż poprzednio stosowana. Doskonała zwrotność Minicat Guppy, łódka doskonale słucha się steru, jest niezwykle łatwa w prowadzeniu. Podobnie jak u większych "braci" tak i w Guppy płetwa doskonałej szwedzkiej produkcji - firmy Selden.
 • zwiększona powierzchnia żagla - wraz z nowym masztem przybyło również siły napędowej - obecnie Guppy dysponuje grot żaglem o powierzchni 4.5m2 i wysokości masztu 4150mm (w starszym było to 3,9m2 i maszt 3950mm)
 • wzmocniona i powiększona listwa dolna żagla obejmująca maszt na wzór bomu.
 • zwiększona średnica pływaków do 390mm (wcześniej wynosiła 330mm)
 • zmienione położenie oraz materiał wykonania płetw kilowych

Prototypowa wersja Minicat Guppy 2023 była testowana m.in. przez Laurę Dekker w czasie zeszłorocznego spotkania Minicat Fun Weekand Festival nad jeziorem Como. Zmiany i modernizacje zostały ocenione bardzo pozytywnie, ta niewielka łódka żaglowa pływa jeszcze lepiej, jest łatwiejsza i szybsza w montażu (poniżej 10min).


 

Najmniejszy z rodziny pompowanych katamaranów Minicat oparty na modelu 310. Guppy to jednak zupełnie nowy projekt, którego założeniem była prostota konstrukcji i szybkość montażu. Udało się to osiągnąć w 100% Czas potrzebny na złożenie tego modelu to zaledwie 10min! Lekka konstrukcja - 26kg, uproszczona budowa (tylko żagiel główny bez bomu) sprawia, że ten mały jacht adresowany jest do młodych żeglarzy, jednak radość z pływania odnajdzie w nim każdy. Na pokład może zabrać 2 osoby, dopuszczalne obciążenie to 235kg. To co najważniejsze w filozofii marki Minicat - wysoka jakość produktu, bezpieczeństwo, niezwykła łatwość transportu i przechowywania.        

Szczegóły techniczne:

- Długość: 3000 mm

- szerokość 1500 mm

- wysokość masztu 3950 mm

- waga 26 kg

- średnica pływaków 330 mm

- żagiel 3,9 m2

- trampolina 1600 x 1450 mm

- wymiary torby 1650 x 300 x 300 mm

- kategoria projektowa "D"

- ładowność 235 kg

- liczba osób 2

- czas montażu / demontażu max. 10 minut.

3-częściowy maszt epoxy

Główny żagiel 4,5 m2 z Dakron’u (listwa zamiast bomu)

Aluminiowa rama pokładu trwale przymocowana do trampoliny

Rama malowana proszkowo

Trampolina 1600 x 1450mm z całkowicie nowym designem wraz z specjalnymi uchwytami

Krótsze, ale głębsze płetwy kilowe, takie same mocowanie jak w przypadku modeli 420 i 460

Brak lin ze stali nierdzewnej pod trampoliną

Jednoczęściowa konstrukcja, jeden schemat kolorów

Pływaki wyposażone w zaczepy typu D-ring do mocowania dodatkowej przedniej trampoliny lub liny do kotwiczenia łodzi

Rozmiar jest oparty na bardzo popularnym modelu 310, ale w GUPPY najważniejsze to prostota i szybkość montażu. Ze względu na specjalnie opracowany projekt, pływaki są już zamocowanych do ramy, konfiguracja zajmuje 10 minut od początku do końca. GUPPY jest również wyjątkowo lekki (zaledwie 26 kg), a dzięki specjalnym uchwytom na trampolinie jest łatwy w operowaniu szczególnie dla dzieci.

Funkcjonalny wygląd żagla i brak bomu sprawia, że ten katamaran przyciąga szczególnie młodych żeglarzy, którzy po raz pierwszy chcą nauczyć się techniki żeglarskiej a jednocześnie dobrze się bawić i doświadczyć przypływu adrenaliny.

  

W zestawie znajdują się:

 • torba transportowa
 • pompka ręczna 4l
 • instrukcja obsługi
 • film instruktażowy
 • zestaw naprawczy do kadłubów
 • karta gwarancyjna
 • dowód zakupu

 

Design:

Rama i pokład

Głównym elementem ramy Guppy jest środkowa belka wzdłużna z lekkiego aluminium, która jest mocowana za pomocą sworzni do części pływaka, te zaś na stałe przymocowane do pokładu. Trampolina jest wytwarzana z wytrzymałej tkaniny z tworzywa sztucznego i jest trwale przymocowana do ramy dla skrócenia czasu montażu.

Sekcje tkaniny trampoliny wypełniają ramę i są z nią ściśle połączone za pomocą linek powoduje to, że całość konstrukcji jest sztywna i napięta bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień.

Z tyłu belki jest zamontowany ster, z przodu stanowi gniazdo masztu. Wszystkie części ramy wykonane są z aluminium i są malowane proszkowo.

 

Kadłuby

MiniCat Guppy jest wyposażony w dwa nadmuchiwane pływaki o długości 3,1 mi średnicy 33 cm. Pływaki wykonane są ze wzmocnionego Heytex 5509, bardzo odpornego na ścieranie i bardzo odpornego na zużycie. Materiał ten jest produkowany w Niemczech, a technologię produkcji przyjęto z produkcji pontonów używanych w spływach rwącymi górskimi rzekami. Pływaki są jednokomorowe o łącznej obciążalności 235 kg.

Kadłuby katamaranu wyposażone są w uchwyty ułatwiające wodowanie jednostki i wyjmowanie z wody. W modelu Guppy na stałe połączone są z ramą łodzi.

 

Kil

Aby w pełni cieszyć się żeglarstwem, musisz pewnie kontrolować swoją łódź. Konieczne jest zminimalizowanie dryfu bocznego zwłaszcza podczas żeglugi kursem ostrym na wiatr. Kil mocowany jest pod każdym kadłubem, Ich konstrukcja i kształt zapewniają doskonałe osiągi, ale nadal pozwalają na pływanie katamaranem po bardzo płytkiej wodzie bez ryzyka uszkodzenia. Jest to bardzo istotny element każdego modelu Minicat. W 2020 model Guppy doczekał się nowego kila wykonanego w 100% z recyclingu metodą wtryskową - bez spawania tworzywa jak było to do tej pory.

Nowy kil 2020

Maszt

Maszt składa się z trzech odcinków o równej długości, łączonych razem. Długość zmontowanego masztu wynosi 4,15 m. Nowy maszt w modelu 2023 wykonany jest z lekkich kompozytów epoksydowych - jest elastyczny, lepiej pracuje z mocnymi szkwałami. Brak want ogranicza możliwość wywrotki w silnych wiatrach.

  

Żagiel

Model Guppy jest wyposażony w pojedynczy żagiel bez bomu, do łatwiejszego operowania. Całkowita powierzchnia żagla wynosi 4,5m2 Materiał "Dimension Polyant" stosuje się przy gęstości powierzchniowej 175-210g / m. Żagiel główny jest konstrukcją "całopalową", z pełnymi listwami bez bomu.  Żagiel główny ma okno, które zapewnia lepszą widoczność podczas żeglowania.

 

Ster

Ster w Guppy przymocowany jest do belki głównej. Konstrukcja steru pozwala podnieść go pod kątem 90 stopni, więc na brzegu lub w bardzo płytkiej wodzie nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia. Ster może być zablokowany w obu położeniach, podniesiony lub opuszczony. Rumpel steru posiada przedłużkę w celu wygodnego operowania z każdego miejsca na trampolinie, zakres ruchu 360stopni. Nowa płetwa sterowa 2023 wykonana z aluminium, jest dłuższa niż w starszym modelu.

Okucia

Okucia takich firm jak Ronstan, Seasure, Clamcleat i Suchomel są używane w wszystkich modelach Minicat. Wszystkie elementy, części zamienne są stale dostępne w magazynie producenta.

 

 Zobacz Minicat Guppy w akcji !

 

Zapraszamy do naszej strony dedykowanej marce: www.Minicat.pl

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl