Który kajak pneumatyczny dla mnie?

0
Który kajak pneumatyczny dla mnie?

NADMUCHIWANE KAJAKO -  KATEGORIE

Kajaki nadmuchiwane są podzielone na kategorie według zastosowanych materiałów i metod konstrukcyjnych. Wraz z rozwojem technologii i jakości rośnie też cena. 

KATEGORIA 1 — LEKKI WYPOCZYNEK

Cechy charakterystyczne:

 • Wykonane z jednowarstwowego cienkiego materiału winylowego
 • Nadaje się do lekkiego wiosłowania rekreacyjnego
 • Najtańsza opcja nadmuchiwanego kajaka w cenie od 80 do 250 USD

Nadmuchiwane kajaki kategorii 1 to dobry wybór dla początkujących dla każdego, kto ma mniejszy budżet. Ponieważ są niedrogie, są idealne dla kajakarzy, którzy chcą przetestować wody nadmuchiwanego świata, zanim zdecydują się na bardziej solidny i droższy model.

Są jednak wykonane z tanich materiałów, więc nie oczekuj cudów, jeśli chodzi o trwałość. Cienki, jednowarstwowy winyl nie wytrzyma życia i może się rozerwać, jeśli zostanie przeniesiony przez nierówny teren dna. Rekreacyjne kajaki nadmuchiwane są również znacznie wolniejsze niż inne typy nadmuchiwanych kajaków i często mają słabe prowadzenie w linii prostej.

Mimo to są to najlżejsze nadmuchiwane kajaki, które po opróżnieniu można spakować do zgrabnego opakowania. Jeśli planujesz wiosłować tylko na krótkich dystansach, idealny jest nadmuchiwany kajak dla początkujących.

Zobacz nasze kajaki: https://activegames.pl/pl/c/Kajaki/151 


KATEGORIA 2 – CIĘŻKI WYPOCZYNEK 

Cechy charakterystyczne:

 • Wykonane z jednowarstwowego materiału winylowego owiniętego w tkaninę
 • Nadaje się do intensywnego użytku rekreacyjnego
 • Opcja nadmuchiwanego kajaka średniej klasy w cenie od 300 do 700 USD

Wiele nadmuchiwanych kajaków raftingowych należy do tej kategorii średniej klasy. Jednowarstwowy winyl owinięty tkaniną zapewnia dużą trwałość. Zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed kamieniami oraz ekspozycją na promieniowanie UV. 

Jednak ta sama zaleta stanowi duże wyzwanie podczas suszenia nadmuchiwanego kajaka. Bez odpowiedniego wysuszenia materiały mogą spleśnieć i szybko się zepsuć. Ten haczyk to coś, co wymaga poważnego przemyślenia przy zakupie nadmuchiwanego kajaka.

KATEGORIA 3 - KAŻDA PRZYGODA

Cechy charakterystyczne:

 • Wykonane z grubego PCV
 • Poradzi sobie z każdą przygodą
 • Wysokiej klasy opcja nadmuchiwanego kajaka w cenie co najmniej 800 USD

Kajaki nadmuchiwane trzeciej kategorii są zdecydowanie najdoskonalsze pod względem trwałości, wydajności i konstrukcji. Zastosowane materiały przypominają łodzie ratujące życie, więc możesz być spokojny, wiedząc, że te i-kajaki nadążą za każdą przygodą, jaką na nie rzucisz. 

Wraz z postępem nowoczesnej technologii, nowe nadmuchiwane kajaki pojawiające się na rynku wykorzystują tę samą technologię drop-stitch, którą wykorzystują najlepsze deski SUP. Ta cecha sprawia, że łódź jest lekka i kompaktowa po opróżnieniu. 

Ten typ można uznać za drogi jak na kajak rekreacyjny. Jeśli jednak planujesz dużo wychodzić na wodę i masz budżet, to dlaczego nie kupić czegoś, czemu możesz zaufać. 

RODZAJE NADMUCHIWANYCH KAJAKÓW

Nadmuchiwany kajak tandem na akwenie

Istnieje kilka rodzajów nadmuchiwanych kajaków. Wybór najlepszego typu zależy od preferencji stylu wiosłowania i tego, co chcesz wyciągnąć z kajaka.

 • Samoodpływowe kajaki – Idealne do szybko zmieniających się warunków wodnych, kajaki samoodpływowe są zaprojektowane z otworami drenażowymi, które umożliwiają przepływ wody. Oznacza to, że Twoje siedzenie będzie przez większość czasu mokre, nawet na spokojnej i płaskiej wodzie.
 • Kajaki do siedzenia – hybrydowa konstrukcja, która jest bardzo łatwa do opanowania podstaw, kajaki do siedzenia mają wysoko położony środek ciężkości i są ograniczone w jakich warunkach można ich bezpiecznie używać.
 • Sit-in – Zapewnia większą stabilność i efektywność wiosłowania z nisko położonym środkiem ciężkości. Kajaki do siedzenia są dobre na wielodniowe wycieczki z dodatkową przestrzenią w obszarze kadłuba do przechowywania sprzętu i sprzętu.
 • Tandem – Idealny, gdy chcesz popływać w towarzystwie! Kajaki tandemowe są zaprojektowane z dwoma miejscami siedzącymi i wydają się być bardziej stabilne (dzięki dodatkowej długości).

TANDEM KONTRA POJEDYNCZE NADMUCHIWANE KAJAKI

Jeździsz samotnie, czy masz zaufanego partnera na wodę? Decyzja, czy wybrać nadmuchiwany kajak jednoosobowy, czy tandem, to kluczowa decyzja. Zanim wybierzesz drogę, musisz zadać sobie dwa kluczowe pytania:

 1. Czy ty i twój partner tworzycie zgrany zespół? Wiosłowanie w tandemie może być prawdziwym testerem relacji i może prowadzić do poważnych kłótni, jeśli wiosłujesz przeciwko sobie.
 2. Jak długo planujesz wiosłować? Jeśli wybierasz się na wyprawę, kajak w tandemie to wspólny wysiłek!

Kajak jednoosobowy płynie średnio z prędkością 3 mil na godzinę. Kajak tandem nie oznacza podwojenia prędkości, ponieważ masz większą wagę do poruszania się po wodzie. Zamiast tego patrzysz na średnią prędkość około 4 mil na godzinę.

NADMUCHIWANY KAJAK KLUCZOWE CECHY

Niebieski nadmuchiwany kajak z akcesoriami

To wszystko w funkcjach! Kupując nadmuchiwany kajak, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych funkcji i upewnić się, że jesteś zadowolony z tego, co dostajesz.

MATERIAŁY I TECHNOLOGIA BUDOWY

Większość nadmuchiwanych kajaków jest wykonana z PVC. Niektóre są owinięte trwałą tkaniną, aby zapewnić dodatkową ochronę, podczas gdy inne używają mocniejszego materiału na bazie poli, aby zapewnić większą trwałość. 

Jeśli chcesz mieć najlepszy nadmuchiwany kajak, rozejrzyj się za łodzią, która wykorzystuje technologię ściegu kropelkowego. Dzięki temu napompowany kajak jest bardzo sztywny, ale utrzymuje niską wagę, pomagając zaoszczędzić miejsce do przechowywania i moc wiosła.

ZAWORY

Potrzebne są niezawodne zawory, aby szybko i skutecznie napełnić komory powietrzne. Niektóre marki nadmuchiwanych kajaków używają różnych rozmiarów/typów zaworów na ścianach i siedzeniach. Upewnij się, że twoja pompa do nich pasuje i pakujesz odpowiednie złącze, gdy wybierasz się na wiosło.

SIEDZIBA

Wygodne siedzisko ma ogromne znaczenie podczas długiego dnia wiosłowania. Uformowane i twarde plastikowe siedzenia kajakowe mogą być niewygodne w dolnej części pleców. Regulowane fotele doskonale nadają się do podparcia odcinka lędźwiowego, a podszewka z siateczki pomaga w przepływie powietrza i oddychalności.

WIOSŁOWAĆ

Niektóre nadmuchiwane kajaki mogą być wyposażone w wiosło. Może się okazać, że te wiosła są dość podstawowe, więc przejście na wiosło lepszej jakości znacznie poprawi Twoje wrażenia z pływania kajakiem.

Idealnie byłoby, gdyby lekkie wiosło ze stosunkowo dużymi ostrzami przecinało wodę. Wiosła z włókna węglowego są zawsze dobre, ale dostępne są przyzwoite wiosła dla początkujących wykonane z aluminium.

Jeśli jesteś już na pokładzie wiosła, być może masz już ulubione wiosło w swoim ekwipunku. Możesz kupić niesamowite zestawy do konwersji, aby zmienić wiosło SUP w wiosło kajakowe z dodatkowym ostrzem. 

FIN ŚLEDZENIA SKEG

Ponieważ nadmuchiwane kajaki często nie mają dokładnie takiego kształtu kadłuba jak twarde skorupy, ważne jest, aby do łodzi dołączona była płetwa śledząca skeg. To urządzenie to po prostu mała płetwa, która mieści się w tylnej części spodu kajaka. 

Skeg pomaga utrzymać nadmuchiwany kajak w linii prostej, co pomaga oszczędzać energię podczas wiosłowania, umożliwiając płynięcie dalej i dłużej. 

LAKIERKI 

Posiadanie pompki w torbie jest niezbędne, gdy posiadasz nadmuchiwany kajak. Niektórzy wolą pompki elektroniczne, ale to ogranicza możliwość napompowania kajaka. Ręczna pompka ręczna doskonale nadaje się do przygód poza utartymi szlakami.

DODATKOWE AKCESORIA

Możesz załadować swój nadmuchiwany kajak dodatkowymi akcesoriami. Posiadanie takiej opcji może zmienić decyzję o zakupie. Te akcesoria mogą być:

 • Spódnica – pokrowiec, który dopasowuje się do talii kajakarza i mocuje do pokładu zapobiegając przedostawaniu się wody do kajaka. Jest to raczej akcesorium używane przez zaawansowanych kajakarzy i częściej spotykane na twardych muszlach. 
 • Spławik i smycz – idealne dla spokoju podczas dłuższych wypraw.
 • Torby chłodzace – na pikniki lub wyprawy wędkarskie.
 • Nadmuchiwane mocowania podnóżka / oparcia – te wpinane za pomocą zaczepów typu D-ring.
 • Punkty mocowania kamery akcji

PRZECHOWYWANIE NADMUCHIWANEGO KAJAKA

Mężczyzna spuszcza powietrze z nadmuchiwanego kajaka

Jedną z głównych zalet posiadania nadmuchiwanego kajaka są opcje przechowywania. Nadmuchiwane kajaki mogą być przechowywane w stanie napompowanym lub opróżnionym, w zależności od dostępnej przestrzeni do przechowywania. 

W przypadku przechowywania w stanie napompowanym pamiętaj, aby uwolnić niewielką ilość powietrza pod ciśnieniem z komór. Pozwoli to zachować szwy i zapewni trwałość nowego kajaka. Napompowane miejsce do przechowywania jest dobre, jeśli przechowujesz kajak blisko wody i planujesz regularnie wiosłować.

W przypadku spuszczania powietrza ważne jest, aby nadmuchiwany kajak był suchy. Przechowywanie kajaka w stanie mokrym doprowadzi do powstania pleśni i uszkodzi materiał, z którego wykonany jest kajak. Przechowywanie bez powietrza jest świetne, jeśli masz ograniczoną przestrzeń lub planujesz podróżować kajakiem. Do przechowywania łodzi, pompki i wiosła można użyć dużego, wytrzymałego worka marynarskiego.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się przechowywać kajak, ważne jest, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Narażenie na promieniowanie UV może uszkodzić materiały i wyblaknąć kolor. 

NAPRAWA NADMUCHIWANYCH KAJAKÓW

Wypadki się zdarzają. Jednym z zagrożeń związanych z używaniem nadmuchiwanego kajaka jest to, że jeśli zabierzesz go w nieodpowiednich warunkach, możesz wpaść w przebicie. Jednak naprawa małych przebić jest łatwa do wykonania w domu za pomocą zestawu naprawczego.

JAK NAPRAWIĆ PRZEBICIE W KAJAKU NADMUCHIWANYM

 1. Zidentyfikuj nakłucie i w razie potrzeby ostrożnie zaznacz ołówkiem.
 2. Oczyść obszar i pozostaw do wyschnięcia.
 3. Zastosuj łatkę winylową (może być konieczne przycięcie jej do odpowiedniego rozmiaru, jeśli w zestawie naprawczym znajduje się arkusz). Użyj kleju lub kleju, w zależności od zestawu naprawczego.
 4. Wygładź plaster, usuwając znajdujące się pod nim pęcherzyki powietrza.
 5. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 4 godziny (dla najlepszych rezultatów zostaw na noc).

CENY NADMUCHIWANYCH KAJAKÓW

Nadmuchiwany kajak z orłem morskim

Ceny kajaków nadmuchiwanych różnią się w zależności od wybranej kategorii kajaka. Ogólnie rzecz biorąc, i-kajaki są tańsze niż kajaki z twardą skorupą.

 • Niedrogi nadmuchiwane kajaki, 80 - 200
 • Kajaki nadmuchiwane średniej klasy, 300 - 700
 • Nadmuchiwane kajaki premium, 800 USD+

NAJLEPSZE MARKI NADMUCHIWANYCH KAJAKÓW

Bez względu na to, do jakiej kategorii nadmuchiwanego kajaka się wybierasz, istnieje kilka godnych uwagi marek, które produkują niezawodne kajaki. Kupowanie od renomowanej marki, która ma solidne opinie o produktach, jest jednym z najlepszych sposobów kupowania sprzętu do sportów wodnych.

 • Intex (kategoria 1)
 • Zaawansowane elementy (kategoria 2)
 • Aquaglide (kategoria 2)
 • Orzeł morski (kategoria 3)

NADMUCHIWANE KAJAKI A NADMUCHIWANE SUP

Debata o i-SUP mogłaby ożywić wieczorną dyskusję przy ognisku. Oba sporty mają swoje plusy i minusy, z których główną różnicą jest przeciwstawianie się siedzeniu.

W GILI jesteśmy stronniczy! Jednak w miarę postępów nadmuchiwanych kajaków i stania się bardziej przyjaznymi w podróży, coraz łatwiej jest dostrzec ich atrakcyjność. 

Jeśli masz już jedną z naszych nadmuchiwanych desek wiosłowych GILI, zdobądź jeden z naszych zestawów do konwersji SUP na kajak i zdejmowanych siedzisk kajakowych. To daje to, co najlepsze z obu światów!

Dwóch ludzi na dmuchanym kajaku i nadmuchiwanym SUP

NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI GILI DOTYCZĄCE WIOSŁOWANIA NADMUCHIWANYM KAJAKIEM

Tak jak musisz opanować wiosłowanie na SUP, tak samo opanowanie techniki wiosłowania w nadmuchiwanym kajaku oszczędzi siły Twoich ramion i sprawi, że Twoje sesje będą przyjemniejsze!

Dzięki kilku prostym wskazówkom może się okazać, że Twoja technika wiosłowania znacznie się poprawi:

 • Trzymaj wiosło obiema rękami, ręce rozstawione na szerokość
 • Usiądź prosto i spójrz, gdzie chcesz iść
 • Aby iść prosto, naprzemiennie zanurzaj ostrza w wodzie
 • Aby iść w lewo lub w prawo, wiosłuj więcej po stronie, po której chcesz płynąć
 • Aby skręcić, wiosłuj mocno z jednej strony i wiosłuj z tyłu po drugiej
 • Aby uzyskać optymalny ruch wiosła, sięgnij jak najdalej do przodu z każdej strony, zanurzając pióro w wodzie, aby przeciągnąć się prosto do tyłu kajaka
Czy nadmuchiwane kajaki są tego warte?

Nadmuchiwane kajaki są idealne dla każdego, kto chce wejść na wodę, ale ma problemy z transportem lub przechowywaniem kajaka z twardą skorupą. Nowoczesne techniki konstrukcyjne sprawiły, że kajaki te są niezawodną i trwałą opcją, która sprawdza się w większości warunków. Tak więc w naszych oczach nadmuchiwane kajaki są tego warte!

Czy nadmuchiwane kajaki są bezpieczne na morzu?

Nadmuchiwane kajaki są bezpieczne w większości środowisk i warunków, w tym w oceanie. Jednak zawsze warto sprawdzić prognozy wiatru i falowania, aby mieć pewność, że wychodzisz tylko w swojej strefie komfortu. Kajaki nadmuchiwane klasy premium są lepiej przystosowane do radzenia sobie z falami i spływami górskimi.

Czy kajaki nadmuchiwane są dobre dla początkujących?

Początkujący dobrze sobie poradzą na nadmuchiwanych kajakach. Prawidłowo napompowane kajaki są sztywne i zapewniają stabilny statek, który niezwykle trudno jest wywrócić – nawet gdy próbujesz! To sprawia, że są idealne dla początkujących, aby opanować podstawy wiosłowania i czuć się komfortowo w kajaku.

Czy nadmuchiwane kajaki są trudne do wiosłowania?

Niektóre nadmuchiwane kajaki mogą być trudne do utrzymania w linii prostej. Jednakże, jeśli masz płetwę śledzącą skeg, będziesz miał łatwiejszy czas na śledzenie i utrzymywanie prędkości. 

Czy nadmuchiwane kajaki są bezpieczne dla psów?

Nadmuchiwane kajaki są świetne, gdy chcesz zabrać psa na przejażdżkę! Zapewniają stabilny pokład i dużą przestrzeń, aby Twoi futrzani przyjaciele mogli wygodnie usiąść i cieszyć się jazdą. Zawsze pamiętaj, aby założyć kamizelkę ratunkową dla psa przed wyjściem na wodę – może to pomóc uratować życie, jeśli pies zmęczy się pływaniem lub przypadkowo spadnie z nadmuchiwanego kajaka.

Komentarze do wpisu (0)


 
Promocje
Rzutka ratunkowa 25m
Rzutka ratunkowa 25m
139,00 zł 129,00 zł
szt.
Deska SUP foil Falcon 5.10 Aztron pompowana
Deska SUP foil Falcon 5.10 Aztron pompowana
2 490,00 zł 2 205,00 zł
szt.
Deska SUP Meteor Lite 12.6 Aztron
Deska SUP Meteor Lite 12.6 Aztron
2 949,99 zł 2 507,00 zł
szt.
Deska WindSUP Soleil Extreme Aztron
Deska WindSUP Soleil Extreme Aztron
2 939,99 zł 2 499,00 zł
szt.
Deska WindSUP Soleil Aztron
Deska WindSUP Soleil Aztron
2 760,00 zł 2 345,00 zł
szt.
Pędnik BLADE 5m2 Aqua Marina
Pędnik BLADE 5m2 Aqua Marina
3 279,99 zł 2 900,00 zł
szt.
Pędnik 5.0 Aztron
Pędnik 5.0 Aztron
3 590,00 zł 3 051,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Origin 12.6 S sport
Deska SUP Gladiator Origin 12.6 S sport
2 600,00 zł 2 149,00 zł
szt.
Deska SUP Meteor 14 Aztron
Deska SUP Meteor 14 Aztron
3 190,00 zł 2 711,00 zł
szt.
Deska SUP SUPERNOVA 11 AZTRON
Deska SUP SUPERNOVA 11 AZTRON
1 950,00 zł 1 487,00 zł
szt.
Deska SUP NOVA 10 AZTRON
Deska SUP NOVA 10 AZTRON
1 790,00 zł 1 292,00 zł
szt.
Kajak Aquatone Playtime 11.4 2022
Kajak Aquatone Playtime 11.4 2022
2 629,99 zł 2 104,00 zł
szt.
NOWOŚCI
Siedzisko kajakowe SPINERA PERFORMANCE
Siedzisko kajakowe SPINERA PERFORMANCE
250,00 zł
szt.
Canoe Grabner Outside
Canoe Grabner Outside
13 550,00 zł
szt.
Canoe Grabner XR-Trekking
Canoe Grabner XR-Trekking
13 100,00 zł
szt.
Kajak 1-osobowy Hybris 320 Spinera
Kajak 1-osobowy Hybris 320 Spinera
2 300,00 zł
szt.
Kajak 3-osobowy Hybris 500 Spinera
Kajak 3-osobowy Hybris 500 Spinera
2 800,00 zł
szt.
Kajak 2-osobowy Hybris 410 Spinera
Kajak 2-osobowy Hybris 410 Spinera
2 799,00 zł
szt.
Kajak Grabner Riverstar
Kajak Grabner Riverstar
20 800,00 zł
szt.
Kajak Grabner Hype
Kajak Grabner Hype
10 300,00 zł
szt.
Lodówka na deskę SUP - różne modele
Lodówka na deskę SUP - różne modele
155,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Rasta 12.0
Deska SUP Yolo Rasta 12.0
5 199,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Octoscuba 12.0
Deska SUP Yolo Octoscuba 12.0
5 199,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Fisher 12.6
Deska SUP Yolo Fisher 12.6
5 899,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo TR yacht 12.6
Deska SUP Yolo TR yacht 12.6
5 199,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Yacht 12.0
Deska SUP Yolo Yacht 12.0
4 999,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Dogwood Coastal 12.0
Deska SUP Yolo Dogwood Coastal 12.0
5 199,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo Underwater Honu 10.6
Deska SUP Yolo Underwater Honu 10.6
4 999,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo TR yacht 14.0
Deska SUP Yolo TR yacht 14.0
5 599,00 zł
szt.
Deska SUP Yolo SeeGlass 10.6
Deska SUP Yolo SeeGlass 10.6
4 999,00 zł
szt.
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl