Co nowego w Aqua Marina na sezon 2023?

0
Co nowego w Aqua Marina na sezon 2023?

Aqua Marina w 2023 roku - czy to będzie rewolucyjna kolekcja SUP?

 

Koniec października to dobry moment by przyjrzeć się co nowego proponują producenci desek sup na kolejny sezon.

Jak to było w ubiegłym roku tak i tym razem mieliśmy możliwość udziału w testach sprzętu do sportów wodnych. Jest to doskonała okazja do zapoznania się ze zmianami, nowinkami które będziemy mogli oferować już niebawem naszym klientom.

Widoczny jest pewien trend w którym podążają producenci by oferowana modele funkcjonowały na rynku minimum 2 lata. Jest to słuszne i ma to sens.

Dlatego w tym roku mieliśmy okazję zapoznania się ze zmianami kosmetycznymi u niektórych producentów pompowanych desek sup. Pojawiło się te ż kilka nowych ciekawych produktów o których szerzej jeszcze napiszemy.

Tym mocniej wybrzmiała najnowsza linia desek sup i kajaków marki Aqua Marina.

Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów pompowanych paddleboardów, wykorzystał doskonała okazję rynkową.

Jednak to nie o ekonomii, trendach i rynkach globalnych ma być ten artykuł, tylko o nowościach w deskach sup, akcesoriach do nich oraz pompowanych kajakach.

Aqua Marina od początku istnienia na rynku postrzegana była i jest jako producent desek w średniej półce cenowej i jakościowej. Może właśnie dlatego trafiała w gusta szerokiej grupy odbiorców na całym świecie i zyskała tak dużą popularność.

 

Co zatem zmieni się w deskach sup Aqua Marina w roku 2023?

Zapraszamy do przeczytania części pierwszej artykułu dotyczącego tej marki i jej produktów na nadchodzący sezon.

 

Zacznijmy od technologii i spojrzenia Aqua Mariny na ochronę środowiska, mamy tutaj duże zmiany!

Aqua Marina w ślad za innymi renomowanymi producentami desek sup rezygnuje z wykorzystania plastiku do pakowania w zamian stosując papier z recyclingu.

Stosowany do tej pory sitodruk został zastąpiony drukiem cyfrowym - aby zapewnić jak najmniejszy wpływ na środowisko.

Nowe ekologiczne plecaki do desek sup i kajaków - powstałe w 100% z recyclingu plastiku co przełożyło się na redukcję zużycia wody o 20%, energii o 50% i emisji CO2 o aż 60%

 

Największa technologiczna zmiana w deskach sup od Aqua Marina to rezygnacja z kleju w procesie produkcji.

 

Od sezonu 2023 pompowane supy Aqua Mariny będą zgrzewane w celu połączenia dwóch warstw PVC w jeden materiał.

Zalety technologii Fusion w deskach sup są już większości znane - trwałość połączenia, redukcja wagi, jakość połączeń oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne dzięki rezygnacji ze stosowania kleju.

Cała kolekcja pompowanych desek sup Aqua Marina dzieli się na pięć różnych technologii wykonania.

Poniżej przedstawimy je po krótce.

 

Podstawowa kolekcja Allround - deski sup adresowane dla osób początkujących oraz takich które oczekują stabilności i pewności wiosłowania.

 

W nowych modelach uzyskano większą sztywność - dzięki technologii zgrzewania - oraz poszerzono część dziobową i rufową. Te zmiany pozwoliły uzyskać jeszcze większą stabilność względem modeli sup 2021 / 2022.

Warto zwrócić uwagę na nowe pianki EVA, które obecnie mają głęboko wytłaczany wzór oraz dodatkową są piaskowane dla jeszcze większej przyczepności i komfortu. Jest to jeden z istotniejszych elementów desek sup, który ma wpływ również na bezpieczeństwo na wodzie.

Aqua Marina zdecydowała się również na nowy system taśm bagażowych. Szerokie, regulowane pasy ułatwiają mocowanie ładunku na desce.

Ponadto wprowadzono opatentowany element dodatkowy RED STRAP™ Umożliwia on m.in. zaczepienie wiosła w trakcie przenoszenia deski sup.

Każdy z modeli desek pompowanych posiada mocowania D-ring do zaczepienia siedziska kajakowego.

Kolor czerwony to nowy element wzorniczy, który od teraz będzie się pojawiał w wielu miejscach produktów Aqua Marina. Jest to np. czerwony drążek wiosła, tłok w pompce czy też gumki i sznury w kajakach. Całość została bardzo fajnie zaprojektowana i tworzy wspólny obraz i wyjątkowy design.

Do kolekcji podstawowej Allround pompowanych desek sup marki Aqua Marina zaliczamy modele:

 • Breeze
 • Vapor
 • Fusion
 • Monster
 • Super Trip
 • Mega
 • Dhyana
 • Vibrant
 • Drift

W tej grupie deski wykonane są w technologii jednowarstwowej - lekki dropstitch - kompaktowy, łatwy w transporcie. Z podwójnymi pasami na bokach.

Idealny na wody płaskie lub niewielkie fale. Wyjątkiem jest deska sup Aqua Marina Coral Touring która pomimo kształtu deski touringowej została wykonana w tej samej technologii. Modele Vapor, Fusion oraz Monster w nowych odsłonach, pięknej kolorystyce, mają szansę by dalej być często wybieranymi deskami sup.

Wiele osób może ubolewać, że model Aqua Marina Monster stracił swój wyrazisty czerwony kolor. No cóż na osłodę możemy napisać, że pływa doskonale - również w odczuciu osób które nie są mistrzami równowagi :) Pływanie na sup jeszcze nigdy nie było takie proste.

W tej podstawowej kolekcji desek pompowanych otrzymujemy w komplecie wiosło aluminiowe Sports III oraz pompkę jednozakresową Liquid Air V1.

Pozostawiono system montażu fina typu Slide-in.

 

Aqua Marina Allround Advanced dla osób poszukujących wszechstronności, dużej sztywności i stabilności.

 

Całkowicie nowy design najpopularniejszej grupy desek sup Aqua Mariny, które wybierane są jako deski rodzinne, do rekreacyjnego pływania z wiosłem. Zmieniony kształt, oraz technologia Fusion znacząco wpływa na komfort, stabilność oraz zmniejsza wagę deski.

Technologia wykonania w deskach z grupy Allround Advanced to jedna warstwa PVC wzmocniona podwójnym stringerem - czyli pasem biegnącym przez cały pokład deski oraz dno, który ma za zadanie zwiększyć sztywność deski, zwłaszcza przy większych obciążeniach. Do tego podwójne pasy na bokach wzmocnione taśmami. Wszystkie łączenia wykonane w technologii zgrzewania - Fusion.

Zastosowana technologia wykonania zwiększa o 20% sztywność w stosunku do linii podstawowej Allround.

Do tej kolekcji zaliczają się popularne modele desek sup Aqua Marina:

 • Coral
 • Beast
 • Magma
 • Atlas

Warto wspomnieć przy tej okazji, że model supa adresowany dla Pań - czyli Coral, otrzymał drugą wersję kolorystyczną Night Fade - nam się bardzo podobała na żywo, piękna deska sup dla kobiet dla których nie tylko róż się liczy :)

Pozostałe modele - Beast w uniwersalnym rozmiarze niemalże dla każdego - 10'6 powinien przypaść do gustu. Deska waży poniżej 10kg a przy swojej szerokości 81cm będzie odpowiednia dla osób początkujących lub takich, które pierwsze pływania na desce sup mają już za sobą.

Paddleboard Magma to propozycja dla osób wyższych i nieco cięższych. Maksymalna ładowność deski to 150kg przy długości 11'2 - dobry wybór dla deski rodzinnej, lub deski dla pary, gdzie zarówno pani jak i pan spokojnie sobie na niej poradzą.

Aqua Marina Atlas to już duża deska, nawet dla dwóch dorosłych osób, lub do pływania z nieco starszym dzieckiem. Szerokość 86cm przy długości 12 stóp daje nam bardzo stabilną ale niestety wolną platformę do pływania z wiosłem.

W przypadku linii desek Allround Advance, producent zastosował nowy system montażu statecznika na zatrzask - SAFS™ od Swift Attach Fin System.

Tutaj jesteśmy bardzo ciekawi czy przypadnie Wam do gustu. Inne marki miały już podobne rozwiązania z których ostatecznie wycofywały się.

Jedno jest pewne, że w przypadku marki Aqua Marina nie będzie problemu z dostępnością części zamiennych czy też akcesoriów takich jak stateczniki.

Deski w tej linii produktów otrzymały w komplecie akcesoria takie jak: Dwuzakresowa pompka Liquid Air V2, wiosło z lekkich włókien szklanych i węglowych.

 

Aqua Marina Touring - kategoria która jest istotna dla każdej marki, chcącej liczyć się na ryku paddleboardingu.

 

Mamy tutaj dwa modele desek w dwóch różnych technologiach. Mamy sup Coral Touring, który technologicznie odpowiada podstawowej kolekcji Allround. Deska jednowarstwowa, z podwójnymi burtami. Mamy wreszcie popularny model deski sup - Hyper - występujący jak do tej pory w dwóch rozmiarach 11'6 oraz 12'6.

Tak na prawdę dla tych dwóch desek Aqua Marina stworzyła osobną technologię oraz detale, których nie spotkamy w innych modelach.

Co zatem wyróżnia Hypera na tle pozostałych supów tej marki?

 • dwukomorowa konstrukcja
 • wzmocnione podwójne ściany wewnętrznej komory
 • podwójne taśmy na bokach
 • dodatkowa opaska na bokach
 • FORE KEEL™ pod dziobem
 • REC EDGE™ dolna krawędź pod rufą
 • Kick Pad
 • Podwójny system RED STRAP™ na rufie

Daliśmy do przetestowania deskę z wiosłem Aqua Marina Hyper naszemu koledze Sebastianowi - początkującemu wioślarzowi. W Jego opinii deska jest na prawdę szybka, doskonale trzyma kurs, ale jest problematyczna przy zwrotach i skrętach. Dokładnie tak jest za sprawą przedniego kila. Aby w pełni wykorzystać właściwości Hypera warto poświęcić więcej czasu na trening pivotów - zwrotów przy dociążeniu rufy z wykorzystaniem kick pada. Dlatego jest to deska adresowana dla osób już z doświadczeniem w pływaniu z wiosłem, lub ambitnych średniozaawansowanych paddlerów.

 

Warto wspomnieć, że model Coral otrzymał nowe wiosło z lekkich materiałów - jest to hybryda włókna szklanego i węglowego. Bardzo lekki i sztywne. Mamy również pas do przenoszenia deski na ramieniu.

Do tego zupełnie nowa pompka do supa - Liquid Air V2 - z podwójnym mechanizmem działania i wspomnianym już charakterystycznym czerwonym tłokiem.

Deska sup Hyper nie ma w komplecie wiosła, należy je dobrać oddzielnie z bardzo szerokiej gamy znajdującej się w ofercie Aqua Marina.

Podsumowując - kolekcja touring to następujące modele:

 • Coral Touring - dwa kolory Raspberry oraz Night Fade
 • Hyper - dwa rozmiary 11'6 oraz 12'6

 

 

Na tym chcielibyśmy zakończyć pierwszą część prezentacji nowości Aqua Marina. W kolejnej części omówimy deski sup specjalistyczne, kajaki pompowane, oraz akcesoria w tym wiosła i dodatki.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Promocje
Deska SUP Coasto Amerigo
Deska SUP Coasto Amerigo
2 499,99 zł 1 989,99 zł
szt.
Deska SUP Raptor+ Body Glove
Deska SUP Raptor+ Body Glove
3 000,00 zł 1 993,00 zł
szt.
Deska SUP Coasto Nautilus DC (dwukomorowa) 11.8
Deska SUP Coasto Nautilus DC (dwukomorowa) 11.8
3 300,00 zł 2 999,99 zł
szt.
Deska SUP Moai Touring 11.6
Deska SUP Moai Touring 11.6
3 000,00 zł 2 336,99 zł
szt.
Silnik elektryczny Spirit 1.0 EVO ePropulsion
Silnik elektryczny Spirit 1.0 EVO ePropulsion
12 100,00 zł 11 600,00 zł
szt.
Silnik elektryczny Spirit 1.0 ePropulsion PLUS napęd
Silnik elektryczny Spirit 1.0 ePropulsion PLUS napęd
10 200,00 zł 9 800,00 zł
szt.
Napęd / Silnik Travel 1103C Torqeedo
Napęd / Silnik Travel 1103C Torqeedo
12 750,00 zł 12 399,00 zł
szt.
Katamaran 460 Elite Minicat
Katamaran 460 Elite Minicat
40 400,00 zł 38 999,00 zł
szt.
Restube Basic - bojka asekuracyjna
Restube Basic - bojka asekuracyjna
349,00 zł 309,00 zł
szt.
Kamizelka asekuracyjna MQ Kids
Kamizelka asekuracyjna MQ Kids
209,00 zł 188,99 zł
szt.
Kamizelka asekuracyjna Standard
Kamizelka asekuracyjna Standard
105,00 zł 88,99 zł
szt.
NOWOŚCI
DEMO Deska SUP GTS SAFE 14
DEMO Deska SUP GTS SAFE 14
5 377,00 zł 3 499,00 zł
szt.
Ręczna nawigacja Garmin eTrex 32x
Ręczna nawigacja Garmin eTrex 32x
919,00 zł
szt.
Zestaw STX WS 250 + paleta + pędnik składany Evolve 2022
Zestaw STX WS 250 + paleta + pędnik składany Evolve 2022
6 950,00 zł 5 418,00 zł
szt.
DEMO Kajak SAFE Apache -dwuosobowy włoski Premium
DEMO Kajak SAFE Apache -dwuosobowy włoski Premium
4 500,00 zł 3 150,00 zł
szt.
Ręczna nawigacja Garmin Montana 700i
Ręczna nawigacja Garmin Montana 700i
3 229,00 zł
szt.
Garmin inReach Messenger
Garmin inReach Messenger
1 499,00 zł
szt.
Komunikator Garmin inReach Mini2
Komunikator Garmin inReach Mini2
1 849,00 zł
szt.
Kajak Takayak 395 - dwuosobowy pompowany
Kajak Takayak 395 - dwuosobowy pompowany
4 850,00 zł
szt.
Miernik baterii Spirit ePropulsion
Miernik baterii Spirit ePropulsion
95,00 zł
szt.
Skuter wodny Skiffo Seaside Snorkeling
Skuter wodny Skiffo Seaside Snorkeling
3 099,00 zł
szt.
Bateria 915Wh Ultralight 1103C
Bateria 915Wh Ultralight 1103C
4 700,00 zł
szt.
Znajdź nas na Instagramie: Activegames.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl