Produkt dnia
Restube Basic - bojka asekuracyjna
Restube Basic - bojka asekuracyjna
280,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Light 10.6
Deska SUP Gladiator Light 10.6
1 950,00 zł 1 365,00 zł
szt.
Pompka elektryczna 6 STAR
Pompka elektryczna 6 STAR
240,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Elite 10.6
Deska SUP Gladiator Elite 10.6
3 650,00 zł 2 600,00 zł
szt.
Deska SUP Gladiator Elite 11.6
Deska SUP Gladiator Elite 11.6
3 950,00 zł
szt.
Darmowa dostawa
przy zakupach minimum 200zł :)
Darmowa dostawa (Paczkomat) już od 200,00 zł.
Producenci

River - deski przeznaczone do spływów wartkim nurtem rzeki, odporne na ciężkie warunki, dodatkowo wzmocnione na dziobie i krawędziach deski. Krótkie, elastyczne stateczniki zaprojektowane specjalnie tak by utrzymać stabilność i kurs a jednocześnie być odpornymi na uszkodzenie o kamieniste dno.

 

Deski rzeczne mają swoich wielu zagorzałych fanów, podobnie jak to jest w przypadku kajakarstwa górskiego. Polska to doskonałe miejsce do uprawiania tej odmiany pływania na desce sup. Każdy znajdzie miejsce idealne dla swoich potrzeb, zarówno jeżeli szukamy  rwących rzek, trudnych technicznie, generujących uderzenia adrenaliny, jak również tych malowniczo wijących się pośród krajobrazu. 

Deski sup rzeczne są szerokie w centralnym punkcie i krótkie, by ułatwić pokonywanie różnych stopni oraz manewrować między wystającymi z wody przeszkodami terenowymi. Ich niezbędnym wyposażeniem są również krótkie elastyczne stateczniki które są odporne na uszkodzenia i umożliwiają pokonywanie bardzo płytkich odcinków. 

Pływanie na desce sup po rzece należy już do bardziej ryzykownych sportów, dlatego warto pamiętać o właściwych środkach bezpieczeństwa jak kamizelka asekuracyjna - impaktowa oraz niezbędny kask na głowę. Na początek zabawy warto też wybrać rzeki o  mniejszym poziomie trudności by oswoić się ze spływami oraz manewrowaniem.

Deski typu river można porównać do touringowych, które często zdarza się spotykać właśnie na rzekach. Oba te rodzaje mają podobne kształty, jednak im deska będzie dłuższa, tym trudniejsza w opanowaniu.

Ciekawą propozycję w tej kategorii posiada Aqua Marina z deską sup Rapid, Aztron ze swoim modelem Sirius, czy też nieco większy Body Glove Raptor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl